HaberlerGündemYunanistan tarafından ölüme itilen 158 düzensiz göçmen kurtarıldı

Yunanistan tarafından ölüme itilen 158 düzensiz göçmen kurtarıldı

​Sahil Güvenlik Komutanlığı, İzmir açıklarında 158 düzensiz göçmen kurtarılmadığını açıkladı.

Yunanistan tarafından ölüme itilen 158 düzensiz göçmen kurtarıldı

Yunanistan polisinin düzensiz göçmenlere uyguladığı insanlık ve hukuk dışı uygulamaları devam ediyor. Yunanistan unsurları tarafından 8 can salı içerisine konulan 158 düzensiz Türkiye karasularına geri itildi.

Sahil Güvenlik konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 14 Mart 2021 tarihinde saat 19.50’de, Seferihisar ilçesi Doğanbey açıklarında can salları içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğu bilgisinin alındığını ve kurtarma işleminin gerçekleştiğini belirtti.

Sahil Güvenlik Botları tarafından 8 can salı içerisindeki 158 düzensiz göçmen kurtarıldığı ve ülkeyi yasa dışı yollarla terk etmeye çalışan 6 şahısın ise yakalandığı ifade edildi.  

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER