HaberlerGündemYunanistan düzensiz göçmenleri ölüme terk ediyor

Yunanistan düzensiz göçmenleri ölüme terk ediyor

Denizde göçmenlerin botlarını batırarak onları ölüme terk etmeye çalışan Yunanistan, Edirne hudut hattında ise göçmenlerin paralarını, telefonlarını ve hatta ayakkabılarını alarak yasa dışı şekilde Türkiye'ye sınır dışı etmeye çalıştı.

Yunanistan düzensiz göçmenleri ölüme terk ediyor

Yaşanan son olayda 29 düzensiz göçmen daha Yunanistan askerleri tarafından dövülerek göçmenlerin telefonlarına, paralarına ve ayakkabılarına el konuldu.

Tahta sopalarla dövülen göçmenler, Meriç Nehri'nin kenarındaki küçük bir adacıkta mahsur bırakıldı.

Ayakkabıları olmadan kadın, çocuk demeden ölüme terk edilen göçmenler, Türkiye tarafından kurtarıldı.

Göçmenler ifadelerinde dövüldüklerini, her şeylerinin Yunanistan tarafından alındığını ve zorla Türkiye'ye gönderilmek istendiklerini belirtti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER