HaberlerGündemYunanistan düzensiz göçmenleri ölüme terk ediyor

Yunanistan düzensiz göçmenleri ölüme terk ediyor

Denizde göçmenlerin botlarını batırarak onları ölüme terk etmeye çalışan Yunanistan, Edirne hudut hattında ise göçmenlerin paralarını, telefonlarını ve hatta ayakkabılarını alarak yasa dışı şekilde Türkiye'ye sınır dışı etmeye çalıştı.

Yunanistan düzensiz göçmenleri ölüme terk ediyor

Yaşanan son olayda 29 düzensiz göçmen daha Yunanistan askerleri tarafından dövülerek göçmenlerin telefonlarına, paralarına ve ayakkabılarına el konuldu.

Tahta sopalarla dövülen göçmenler, Meriç Nehri'nin kenarındaki küçük bir adacıkta mahsur bırakıldı.

Ayakkabıları olmadan kadın, çocuk demeden ölüme terk edilen göçmenler, Türkiye tarafından kurtarıldı.

Göçmenler ifadelerinde dövüldüklerini, her şeylerinin Yunanistan tarafından alındığını ve zorla Türkiye'ye gönderilmek istendiklerini belirtti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER