HaberlerGündemYunanistan 68 düzensiz göçmeni ölüme terk etti

Yunanistan 68 düzensiz göçmeni ölüme terk etti

​Yunanistan tarafından Türkiye karasularına geri itilen 68 düzensiz göçmen Sahil Güvenlik Ekipleri tarafından kurtarıldı.

Yunanistan 68 düzensiz göçmeni ölüme terk etti

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Balıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarında 2 ayrı operasyonda toplamında 68 düzensiz göçmenin kurtarıldığını açıkladı.

Lastik bot içerisinde bir grup düzensiz göçmenin olduğu bilgisi üzerine Sahil Güvenlik Botu, saat 04.30 sıralarında bölgeye intikal ettiği ve Yunanistan unsurları tarafından Türkiye Karasularına geri itilen 38 düzensiz göçmeni kurtardı.

Sahil Güvenlik Botu, saat 06.35'te Ayvalık ilçesi açıklarında lastik bot içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğu bilgisinin alındığını belirtti.

Görevlendirilen ekipler, Yunanistan unsurlarınca Türkiye Karasularına geri itilen lastik bot içerisindeki 30 düzensiz göçmeni kurtararak karaya çıkardı.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER