HaberlerGündemYüksek nem törende Mehmetçiği terletti

Yüksek nem törende Mehmetçiği terletti

Sıcak ve nemli hava Antalya'nın Manavgat ilçesinde hayatı olumsuz etkiliyor. Manavgat'ta hava sıcaklığı 34 dereceye ulaşırken nispi nem oranı yüzde 78 seviyesine çıktı. Manavgat'taki nemli havanın yüksekliği Cumhuriyet Meydanı'nda 30 Ağustos Zafer Bayramı töreninde, tören mangasında bulunan bir askeri İstiklal Marşı okunurken yüzündeki ter damlaları tüfeğine damladı. Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin Merkezi verilerine göre Manavgat'ta 4 Eylül tarihine kadar en düşük hava sıca

Yüksek nem törende Mehmetçiği terletti
Sıcak ve nemli hava Antalya'nın Manavgat ilçesinde hayatı olumsuz etkiliyor. Manavgat'ta hava sıcaklığı 34 dereceye ulaşırken nispi nem oranı yüzde 78 seviyesine çıktı. Manavgat'taki nemli havanın yüksekliği Cumhuriyet Meydanı'nda 30 Ağustos Zafer Bayramı töreninde, tören mangasında bulunan bir askeri İstiklal Marşı okunurken yüzündeki ter damlaları tüfeğine damladı.

Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin Merkezi verilerine göre Manavgat'ta 4 Eylül tarihine kadar en düşük hava sıcaklığının 24, en yüksek ise 35 derece olacağı belirtildi. Nispi nem oranının ise yüzde 48 ile yüzde 86 oranında seyir takip edeceği ifade edildi.

Öteyandan, doktorlar, yüksek tansiyon, şeker ve kalp hastalarının sıcak ve nemli havada 11.00 ile 16.00 sularında evlerinden dışarı çıkmaması uyarısında bulunuyor. Özel Side Anadolu Hastanesi kalp hastalıkları doktoru Fatih Demircioğlu, kalp hastalarının nem oranının yüksek olduğu saatlerde dışarıya çıkmaması gerektiğini söyledi. Sıcaklı ve nemli havada vücutta su kaybının yüksek olacağını belirten Demircioğlu, vücuttan terlemeye bağlı sıvı kaybının önüne bol bol su ve ayran tüketilerek dengeleneceğini kaydetti. Demircioğlu, "Sıcak ve nemli havalarda kalp hastalarımızın dolaşması riskli ve sakıncalı. Nemli havada terlemeye bağlı vücutta su kaybı yüksek olur. Vücutta terlememeye bağlı sıvı kaybına karşı bol bol su tüketelim." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldıDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldı
SIRADAKİ HABER