HaberlerGündemYozgat"ta vatandaşlar teravih namazı için camilere akın etti

Yozgat"ta vatandaşlar teravih namazı için camilere akın etti

Yozgat’ta, Ramazan ayının ilk teravih namazı için vatandaşlar camilere akın etti.

Yozgat"ta vatandaşlar teravih namazı için camilere akın etti
Yozgat’ta, Ramazan ayının ilk teravih namazı için vatandaşlar camilere akın etti.

Ramazan ayı dolayısıyla tüm İslam aleminde olduğu gibi Yozgat'ta da, başta Bilal Şahin Külliyesi ve Çapanoğlu Büyük Camii olmak üzere vatandaşlar teravih namazı için heyecanla camilere koştu. Bilal Şahin Külliyesi'ni dolduran vatandaşlar teravih namazını, Kahire’den getirtilen Hafız Muhammed Süleyman’ın imametinde hatimle kılmanın hazzını yaşadı.

Vatandaşlar 11 ayın sultanı Ramazan ayına girmenin sevincini yaşadıklarını belirterek, huzur ve barış içerisinde nice Ramazanlara kavuşmayı diledi.

Öte yandan Bilal Şahin Külliyesi'nde teravih namazı sonrası vatandaşlara ilahiler eşliğinde çay, lokum ve bisküvi ikram edildi. Geçen yıl Ramazan ayında da devam eden uygulamanın bu Ramazan ayı boyunca da devam edeceği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Millî Savunma Bakanı Akar Diyarbakır ve Malatya'da bulunan Ana Jet üslerini ziyaret ettiMillî Savunma Bakanı Akar Diyarbakır ve Malatya'da bulunan Ana Jet üslerini ziyaret ettiBakan Akar'dan Yunanistan'a Navtex tepkisiBakan Akar'dan Yunanistan'a Navtex tepkisiEyyüb Peygamber Makamı Çarsısı esnafı sorunlarının çözülmesini bekliyorEyyüb Peygamber Makamı Çarsısı esnafı sorunlarının çözülmesini bekliyorÇocuklar sabırsızlıkla Yaz Kur’an Kurslarının başlamasını bekliyorÇocuklar sabırsızlıkla Yaz Kur’an Kurslarının başlamasını bekliyorMuğla'da 12 günde 48 yıldırım yangınıMuğla'da 12 günde 48 yıldırım yangını
SIRADAKİ HABER