HaberlerGündemYozgat"ta 107 mühendis ve veterinere tablet bilgisayar dağıtıldı

Yozgat"ta 107 mühendis ve veterinere tablet bilgisayar dağıtıldı

Yozgat İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi kapsamında istihdam edilen 107 mühendis ve veteriner hekime 3G internet bağlantılı mobil tablet bilgisayar dağıttı.

Yozgat"ta 107 mühendis ve veterinere tablet bilgisayar dağıtıldı
Yozgat İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi kapsamında istihdam edilen 107 mühendis ve veteriner hekime 3G internet bağlantılı mobil tablet bilgisayar dağıttı.

İl Müdürü Ziyaattin Özdemir başkanlığında, Tarımsal Üretimin Kayıt Altına Sistemi (TÜKAS) bilgilendirme toplantısı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü salonunda yapıldı. Toplantıya şube müdürleri, ilçe müdürleri ve Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi kapsamında istihdam edilen personel katıldı.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ziyaattin Özdemir, toplantıda yaptığı konuşmada 'Tarımsal Üretim Kayıt Sistemi' hakkında bilgi verdi. Özdemir, 'Tarım Bilgi Sistemi' içerisinde yer alan 'Tarımsal Üretim Kayıt Sistemi' (TÜKAS) ile tüm tarımsal işletmelerin üretim bilgilerinin kayıt altına alınarak işletme bilgilerinin tamlığının ve güncellenmesinin sağlanmasının hedeflendiğine dikkat çekti. Özdemir, "Tarımsal işletmelerin temel değişkenlerinden elde edilen bu kayıtlar 2014 yılı Genel Tarım Sayımı için de esas teşkil edecektir. Bu amaçla, Tarım Bilgi Sistemi kullanılarak 2014 yılı genel tarım sayımının yapılması ve Kayıt Sistemi'nin sürdürülebilirliğinin sağlanmasına ilişkin protokol Bakanlığımız ve Kalkınma Bakanlığı arasında imzalanarak, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir." dedi.

TÜKAS ile tarımsal üretim ve ekipmanlarıyla ilgili bütün bilgilerin tek çatı altında eksiksiz ve detaylı olarak toplanacağını söyleyen Özdemir, "Köylerimizde görev yapan arkadaşlarımız, sorumlu oldukları bölgelerdeki tarım işletmelerine ait bilgileri kayıt ederek, bakanlık merkezdeki veri tabanına aktaracaklardır. Ayrıca bakanlığımızca daha önce kayıt altına alınmayan veya alınamayan tarımsal varlıklar da bu sistem sayesinde kayıt altına alınmış olacak. Bu sistemle elde edilen kayıtlarda tarım işletmesi bazında, ülke genelinde tarım istatistiklerinin oluşturulması hedeflenmektedir. Yapılacak istatistik kayıtları ve ÇKS sistemine kayıtlı olmayan arazilerin kayıt edilmesi 30 Ağustos 2014 tarihinde sona erecektir." ifadelerini kullandı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Özgür Memiş de bakanlığın tarım politikalarının oluşturulmasına yönelik tarımsal işletmelere ait tarımsal faaliyetlerin tamamının kayıt altına alınmasının amaçlandığını vurguladı.

Konuşmaların ardından Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi kapsamında istihdam edilen 107 mühendis ve veteriner hekime 3G internet bağlantılı mobil tablet dağıtıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de geçen yıl kaç konut satıldı?Mardin’de geçen yıl kaç konut satıldı?Kar yağışının ardından yaşanan elektrik kesintisi halkı mağdur ettiKar yağışının ardından yaşanan elektrik kesintisi halkı mağdur ettiArtuklu Belediyesi Kürtçe tabelalardaki yanlışı düzelttiArtuklu Belediyesi Kürtçe tabelalardaki yanlışı düzelttiDiyarbakır'da kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açmak için çalışmalar sürüyorDiyarbakır'da kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açmak için çalışmalar sürüyor​Malatya’da kardan dolayı 560 mahalle yolu ulaşıma kapandı​Malatya’da kardan dolayı 560 mahalle yolu ulaşıma kapandı
SIRADAKİ HABER