HaberlerGündemYozgat Belediyesi'nden gazetecilere Yozgatkart kolaylığı

Yozgat Belediyesi'nden gazetecilere Yozgatkart kolaylığı

Yozgat Belediyesi, gazetecilik görevleri nedeniyle ilde görev yapan basın mensuplarına bazı kolaylıklar sağlamak amacıyla 1 Ekim 2014 tarihinden geçerli olmak üzere kent merkezinde 'Yozgatkart' uygulamasını başlatacak. Belediye Başkanı Dr.Kazım Arslan’ın onayı ve belediye meclisinin kararı ile hayata geçecek uygulamadan Yozgat’taki sarı basın kartı sahibi gazetecilerin yanı sıra ulusal ajans temsilcileri, TRT muhabirleri, yerel gazetelerin asgari kadrolarında sigortalı ve sözleşmeli çalışan 2’şe

Yozgat Belediyesi'nden gazetecilere Yozgatkart kolaylığı
Yozgat Belediyesi, gazetecilik görevleri nedeniyle ilde görev yapan basın mensuplarına bazı kolaylıklar sağlamak amacıyla 1 Ekim 2014 tarihinden geçerli olmak üzere kent merkezinde 'Yozgatkart' uygulamasını başlatacak. Belediye Başkanı Dr.Kazım Arslan’ın onayı ve belediye meclisinin kararı ile hayata geçecek uygulamadan Yozgat’taki sarı basın kartı sahibi gazetecilerin yanı sıra ulusal ajans temsilcileri, TRT muhabirleri, yerel gazetelerin asgari kadrolarında sigortalı ve sözleşmeli çalışan 2’şer basın mensubu faydalanacak.

Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Hakan Kiracı, yaptığı açıklamada, 1 Ekim'de yürürlüğe girecek ‘Yozgatkart’ uygulamasının ildeki gazetecilere bazı avantajlar getireceğini söyledi. Kiracı, "Gazeteci meslektaşlarımızın yararına olacak önerimizi memnuniyetle onaylayan Belediye Başkanı Kazım Arslan ile yine ‘Yozgakart’ projemizi oybirliği ile benimseyen Yozgat Belediye Meclisinin bütün üyelerine meslektaşlarımız adına teşekkür ederim." dedi.

Yozgatkart uygulamasının gazetecilere büyük kolaylıklar sağladığını söyleyen Kiracı, konu hakkında şu bilgileri verdi: "Yozgat Belediyesi ile Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı arasında önceki hafta imzalanan Yozgatkart protokolünde belirlenen koşullara göre, kendilerine ‘Yozgatkart’ verilecek yerel gazetecilerden kent içindeki açık ve kapalı otopark alanlarında otopark ücreti alınmayacak. Protokol kapsamında ‘Yozgatkart’ı edinecek yerel gazeteciler, belediyenin şehir içi taşıma hizmetlerinden ücretsiz, sosyal tesislerinden de indirimli yararlanacak. ‘Yozgatkart’ uygulamasından faydalanmak isteyen meslektaşlarımız Yozgat Belediyesi'nin ilgili birimine 15 Eylüle kadar başvurması gerekir. Kartlar her iki yılda bir yenilenecek."

İLGİLİ HABERLER

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldıDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldı
SIRADAKİ HABER