HaberlerGündemYoutube'da beğenmediğiniz videoların "dislike" sayısı artık gözükmeyebilir

Youtube'da beğenmediğiniz videoların "dislike" sayısı artık gözükmeyebilir

​Youtube, içerik oluşturucuların talebi üzerine videolardaki "beğenmeme" sayısını gizleyecek bir tasarımı test ettiğini açıkladı.

Youtube'da beğenmediğiniz videoların "dislike" sayısı artık gözükmeyebilir

YouTube, Twitter'dan yaptığı açıklamada, içerik oluşturucuların geri bildirimlerine yanıt olarak videolarda genel beğenmeme sayısını göstermeyen birkaç yeni tasarımı test ettiğini belirtti.

Şirket, bu testin bir parçası olan kullanıcıların, önümüzdeki haftalarda tasarımlardan birini görebileceğini kaydetti.

Şirket öte yandan kullanıcıların da geri bildirimlerini düşündüklerini belirterek "dislike" sayısının sadece içerik oluşturucuların Youtube Studio'sunda görülebileceğini kaydetti. Yani test aşamasındaki özellik, kullanıcıların bir videoyu beğenmemelerini engellemiyor.

Youtube, bu sayede insanların içeriklerini paylaşırken kendilerini daha rahat hissetmesine ve daha çok içerik üretmesine neden olabileceğine dikkat çekiyor.

Kullanıcıların çoğu tepkili

YouTube'un beğenmeme sayısını kaldırma testiyle ilgili daha fazla bilgi ve tepkileri şu adresten görmeniz mümkün: https://support.google.com/youtube/thread/104325801?hl=en

Gelen tepkilere bakılırsa bir çok kullanıcı test aşamasındaki uygulamadan memnun değil.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER