HaberlerGündemYoutube'da beğenmediğiniz videoların "dislike" sayısı artık gözükmeyebilir

Youtube'da beğenmediğiniz videoların "dislike" sayısı artık gözükmeyebilir

​Youtube, içerik oluşturucuların talebi üzerine videolardaki "beğenmeme" sayısını gizleyecek bir tasarımı test ettiğini açıkladı.

Youtube'da beğenmediğiniz videoların "dislike" sayısı artık gözükmeyebilir

YouTube, Twitter'dan yaptığı açıklamada, içerik oluşturucuların geri bildirimlerine yanıt olarak videolarda genel beğenmeme sayısını göstermeyen birkaç yeni tasarımı test ettiğini belirtti.

Şirket, bu testin bir parçası olan kullanıcıların, önümüzdeki haftalarda tasarımlardan birini görebileceğini kaydetti.

Şirket öte yandan kullanıcıların da geri bildirimlerini düşündüklerini belirterek "dislike" sayısının sadece içerik oluşturucuların Youtube Studio'sunda görülebileceğini kaydetti. Yani test aşamasındaki özellik, kullanıcıların bir videoyu beğenmemelerini engellemiyor.

Youtube, bu sayede insanların içeriklerini paylaşırken kendilerini daha rahat hissetmesine ve daha çok içerik üretmesine neden olabileceğine dikkat çekiyor.

Kullanıcıların çoğu tepkili

YouTube'un beğenmeme sayısını kaldırma testiyle ilgili daha fazla bilgi ve tepkileri şu adresten görmeniz mümkün: https://support.google.com/youtube/thread/104325801?hl=en

Gelen tepkilere bakılırsa bir çok kullanıcı test aşamasındaki uygulamadan memnun değil.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER