HaberlerGündemYolcu sayısı yüzde 70 oranında azaldı

Yolcu sayısı yüzde 70 oranında azaldı

Pandemi öncesi günlük binin üzerinde yolcu kapasitesi bulunan 20 yıllık Batman Şehirlerarası Otobüs Terminali İşletmesi’nde (BAŞTİ) yolcu sayısı büyük oranda azaldı.

Yolcu sayısı yüzde 70 oranında azaldı

Batman’dan birçok şehir ile karşılıklı olarak otobüs seferlerinin merkezi konumunda olan ve şehirlerarası yolun geçiş güzergâhında bulunan Batman Şehirlerarası Otobüs Terminali İşletmesinde yolculara kesintisiz 24 saat hizmet sunuluyor.

Batman’dan Türkiye’nin farklı illerine 30 firma ile günlük bin yolcu taşınmasında büyük öneme sahip BAŞTİ’de dünyayı etkisi altına alan Coronavirus (Covid-19) pandemisi nedeniyle otobüs sefer sayılarında yüzde 70 oranında azalma yaşandı.

Günlük daha önce mevsimsel olarak ortalama yolcu sayısı 800 iken, mart 2020 ile aralık 2020 tarihleri arasında günlük ortalama 60 otobüs ile 150 yolcunun seyahat ettiğini ifade eden yetkililer, “Pandemi nedeniyle kolay kolay kimse seyahat etmek istemiyor. Seyahatler çok zorunlu olmadıkça yapılmıyor. Kış mevsimi nedeniyle de şehirlerarası otobüs sayılarında gözle görülür bir azalma yaşandı.” ifadelerinde bulundular.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER