HaberlerGündemYÖK'ten Boğaziçi Üniversitesine atanan rektörle ilgili açıklama

YÖK'ten Boğaziçi Üniversitesine atanan rektörle ilgili açıklama

​Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Boğaziçi Üniversitesine rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu rektörlük başvuru şartlarını sağladığını belirtti.

YÖK'ten Boğaziçi Üniversitesine atanan rektörle ilgili açıklama

YÖK'ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu, diğer adaylar gibi rektörlük başvuru şartlarını sağlamaktadır. Rektör (adayı) olabilmek için, eski/yeni hiçbir mevzuatta, ilgili üniversitenin kadrolu profesörlerinden biri olma koşulu aranmamıştır. Bir üniversitenin başarısı için rektör atama şekli elbette önemlidir, fakat atama süreci sonrasındaki performansı daha da önemlidir."

İLGİLİ HABERLER

Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyrediyorHava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyrediyorAdana'da iki adet AK-47 ele geçirildiAdana'da iki adet AK-47 ele geçirildiKaçak avcılık yapan 9 kişiye 192 bin TL ceza kesildiKaçak avcılık yapan 9 kişiye 192 bin TL ceza kesildiAdana'da uyuşturucu operasyonunda 39 kişi tutuklandıAdana'da uyuşturucu operasyonunda 39 kişi tutuklandıDışişleri Mali'deki saldırıları kınadıDışişleri Mali'deki saldırıları kınadı
SIRADAKİ HABER