HaberlerGündemYoğun kar yağışı sonrası Diyarbakır'da yol açma çalışmaları başlatıldı

Yoğun kar yağışı sonrası Diyarbakır'da yol açma çalışmaları başlatıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, dün itibariyle kentin yüksek kesimlerinde başlayan yoğun kar yağışının ardından yolların ulaşıma kapanmaması için yoğun bir mesai harcıyor.

Yoğun kar yağışı sonrası Diyarbakır'da yol açma çalışmaları başlatıldı

Meteoroloji Diyarbakır Bölge Müdürlüğü'nün yüksek yerlerde kar yağışı uyarısının ardından teyakkuza geçen Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekipleri, birçok mahallede kar temizleme çalışması yaptı.

Kulp ilçesine bağlı Akçasır, Aygün, Saltuk ve Kayacık mahallerinde kar yağışının etkili olması üzerine harekete geçen ekipler, 150 kilometrelik kırsal yolda zamanında yapılan müdahaleyle yolların kapanmasının önüne geçti.

Yolların ulaşıma kapanmaması için gece de mesailerine devam eden ekiplerin karla mücadele çalışması devam ediyor.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, yaptığı açıklamada, "Kar hala Diyarbakır'da! Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekiplerimiz, şehrimizin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan yollarda. Yollarımız açık, açıyoruz. Yine de dikkatli olalım." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER