HaberlerGündemYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildi

Yoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildi

Siirt'in Şirvan ilçesine bağlı Elmadalı ve Yamaçlı köylerinde yoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası, korucular tarafından giderildi.

Yoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildi

Siirt’in ilçelerinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle hayat durma noktasına geldi. Köy yolları ulaşıma kapanırken bazı köylerde ise elektrik arızaları meydana geldi. Özellikle Şirvan bölgesinde kar yağışıyla birlikte etkili olan kuvvetli tipi, Elmadalı ve Yamaçlı köylerinde elektrik arızalarının meydana gelmesine neden oldu.

Yolların kapalı olması nedeniyle Elmadalı ve Yamaçlı köylerine ulaşamayan DEDAŞ ekipleriyle iletişime geçen güvenlik korucuları, bütün tehlikeyi göze alarak yüksek gerilim hattına çıktı ve DEDAŞ ekiplerinin yönlendirmesiyle oluşan arızayı giderdi.

İLGİLİ HABERLER

Uyuşturucu ve kaçak sigara operasyonu: 18 gözaltıUyuşturucu ve kaçak sigara operasyonu: 18 gözaltıNusaybin İpekyolu’nda trafik kazası: 1 yaralıNusaybin İpekyolu’nda trafik kazası: 1 yaralıMardin Valisi Demirtaş’tan “normalleşme” denetimiMardin Valisi Demirtaş’tan “normalleşme” denetimiEsnafın Covid-19 kurallarına uyması Gaziantep Valisi Gül’ü memnun ettiEsnafın Covid-19 kurallarına uyması Gaziantep Valisi Gül’ü memnun ettiProf. Dr. Cahit Polat “kontrollü normalleşme” dönemine geçişte vatandaşları uyardıProf. Dr. Cahit Polat “kontrollü normalleşme” dönemine geçişte vatandaşları uyardı
SIRADAKİ HABER