HaberlerGündemYetenek Avcısı Yarışması 10. kez başlıyor

Yetenek Avcısı Yarışması 10. kez başlıyor

Ümraniye Belediyesi, bu yıl 10. kez düzenlediği geleneksel resim, hikâye ve şiir yarışmalarına başladı. Yapılacak yarışmalarda dereceye girenlere her yıl olduğu gibi para ödülü ve çeşitli hediyeler verilecek.

Yetenek Avcısı Yarışması 10. kez başlıyor
Ümraniye Belediyesi, bu yıl 10. kez düzenlediği geleneksel resim, hikâye ve şiir yarışmalarına başladı. Yapılacak yarışmalarda dereceye girenlere her yıl olduğu gibi para ödülü ve çeşitli hediyeler verilecek.

Geleneksel resim birinciliği elde eden esere 10 bin, ikinciye 8 bin, üçüncüye 6 bin ve her biri 2 bin TL olarak belirlenen 10 mansiyon olmak üzere toplam 44 bin TL para ödülü verilecek. Teması ‘100. Yılına Girerken Çanakkale Destanı’ olarak belirlenen yarışmada dereceye giren yarışmacılara ödülleri, düzenlenecek törenle verilecek. Öte yandan ödül alan eserler ve sergiye değer görülen eserler, Ümraniye Belediye Başkanlığı tarafından çeşitli yerlerde sergilenecek.
Yarışma için son başvuru tarihi 28 Şubat 2014.

Yurt içi ve yurt dışından önemli oranda katılım gerçekleştiği hikâye yarışması bu yıl serbest temalı olacak. Hikâye yarışmasında birinciye 8 bin, ikinciye 6 bin, üçüncüye 4 bin ve her biri bin 500’er TL olarak belirlenen 10 mansiyon olmak üzere, toplam 33 bin TL para ödülü verilecek. Ayrıca dereceye giren eserler Ümraniye Belediyesi tarafından kitaplaştırılarak edebiyat dünyasına kazandırılacak. Hikâye yarışması için son başvuru tarihi 20 Aralık 2013.

‘Geleneksel Şiir Yarışması’nda da tem ‘ 100. Yılına Girerken Çanakkale Destanı’ olarak belirlendi. Şiir yarışmasında, birinciliği elde eden şiire 5 bin, ikinci şiire 4 bin, üçüncüye 3 bin ve her biri bin TL’den 10 mansiyon olmak üzere toplam 22 bin TL ödül verilecek. Şiir yarışmalarında dereceye giren eserler, önceki yıllarda olduğu gibi kitaplaştırılacak. Şiir yarışması için son başvuru tarihi ise 20 Aralık 2013.

Düzenledikleri geleneksel hikâye, şiir ve resim yarışmalarının 10. yılında, binlerce yeteneği bu alanlara kazandırdıklarını söyleyen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, belediye olarak önemli bir sosyal sorumluluğu yerine getirdiklerini ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER