HaberlerGündem"Yetenek Avcısı" Projesi Kapsamında Etkinlik Düzenlendi

"Yetenek Avcısı" Projesi Kapsamında Etkinlik Düzenlendi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Yetenek Avcısı’ projesi kapsamında Malatya’da çeşitli etkinlikler düzenlendi.

"Yetenek Avcısı" Projesi Kapsamında Etkinlik Düzenlendi
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Yetenek Avcısı’ projesi kapsamında Malatya’da çeşitli etkinlikler düzenlendi.

İnönü Kapalı Çarşısı üzerinde çeşitli etkinliklerin düzenlendiği programa; Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Seyfullah Özdemir, diğer ilgili ve yetkililer katıldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı, “Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yetenekli sporcu adayları ve ebeveynlerini olimpik branşlarla tanıştırarak, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı tesislerden nasıl faydalanabileceklerini anlatabilmek için başlatılan ‘Yetenek Avcısı’ projesi kapsamında burada çeşitli spor etkinlikleri düzenleniyor. Şampiyon olabilecek çocukların spor uzmanları tarafından tespit ediliyor” dedi.

Fındıklı, yaz spor okullarının son bahar ve kış döneminde de devam ettiğini belirterek, “Bu hafta aynı zamanda amatör spor haftasıdır. Bu hafta nedeniyle de çeşitli spor dallarında müsabakalar yapılıyor” diye konuştu.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Seyfullah Özdemir ise bu hafta Amatör Spor Haftası olması nedeniyle çeşitli etkinlikler yapılacağını söyledi.

‘Yetenek Avcısı’ projesine katılanlar çocuk ve gençler, böyle bir organize yapılmasının önemini dile getirdi.

Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, etkinliğe destek verdi ve etkinlikler hakkında bilgi aldı.

İLGİLİ HABERLER

PKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vuruldu
SIRADAKİ HABER