HaberlerGündemYenimahalle Belediyesi"nden Local International Staj Programı

Yenimahalle Belediyesi"nden Local International Staj Programı

Yenimahalle Belediyesi, 3. kez düzenlenen yönetim yapısının uygulamalı olarak anlatıldığı, “Local International Staj Programı” öğrencilerini ağırladı.

Yenimahalle Belediyesi"nden Local International Staj Programı
Yenimahalle Belediyesi, 3. kez düzenlenen yönetim yapısının uygulamalı olarak anlatıldığı, “Local International Staj Programı” öğrencilerini ağırladı.

Yurtdışından gelen 50 kişilik heyeti makamında ağırlayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, tecrübelerini yerel yönetimler alanında staj gören öğrencilerle paylaşırken, Yenimahalle’yi çok beğenen stajyerlere, Yenimahalle ve Belediye hakkında bilgi verdi.

Aralarında Azerbaycan, Bulgaristan, Irak, Bosna Hersek, Makedonya, Fas, Tunus ve Yemen’den gelen öğrencilerin bulunduğu heyete, iyi bir yerel yönetici olmanın şartlarını anlatan Yaşar, “Bu toplantıyı tertip ettiği için Türkiye Belediyeler Birliği’ne teşekkür ediyorum ve kardeş ülkelerin öğrencilerini ağırlamaktan gurur duyuyorum. Bu tür seminerlerin kardeşlik duygularını pekiştirmesinde çok faydalı olduğuna inanıyorum” dedi.

Toplantının ardından belediyedeki birimleri gezerek bilgi edinen öğrenciler, çalışanlarla tanışma olanağı da buldu. Yerel yönetimler adına bilgi edinen stajyerler, Yenimahalle Belediyesi’nin ilçede hizmete sunduğu devasa yatırımları da yerinde görerek yapılan çalışmalara hayran kaldı.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye genelinde aranan bin 964 kişi yakalandıTürkiye genelinde aranan bin 964 kişi yakalandıEv eşyası almak isterken hem mobilyadan hem de paralarından oldularEv eşyası almak isterken hem mobilyadan hem de paralarından oldularDava Arkadaşlarının dilinden Molla Muhammed Said Varol: Güzel ahlakıyla gönülleri fetheden biriydiDava Arkadaşlarının dilinden Molla Muhammed Said Varol: Güzel ahlakıyla gönülleri fetheden biriydiKuraklıktan etkilenen çiftçinin kredi borçları ertelenecekKuraklıktan etkilenen çiftçinin kredi borçları ertelenecek​Artan yem fiyatlarına isyan eden besiciler: Hayvanlarımızı satacağız​Artan yem fiyatlarına isyan eden besiciler: Hayvanlarımızı satacağız
SIRADAKİ HABER