HaberlerGündemYeni doğan bebek çöp konteynerine terk edildi

Yeni doğan bebek çöp konteynerine terk edildi

Adana’da yeni doğan bir erkek bebek çöp konteynerine terk edilmiş halde bulundu.

Yeni doğan bebek çöp konteynerine terk edildi
Adana’da yeni doğan bir erkek bebek çöp konteynerine terk edilmiş halde bulundu.

Merkez Yüreğir ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi, Süleyman Vahit Caddesi üzerindeki çöp konteynerinde ağlama sesi üzerine çevredeki vatandaşlar tarafından fark edilen bebek, polise bildirildi. Olay yerinde anneye ait yazma ve çocuğa ait bezlerin bırakıldığı bebeğin henüz göbeğinin kesilmediği tespit edildi.

Ambulansla TOKİ Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Polisin güvenlik kamerasında ve görgü tanıkları ile parmak izinden ailesini tespit etmeye çalıştığı bebek, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Sevgi Evleri’ne verilecek.

Bebeği bırakanlara tepki gösteren vatandaşlar, "Etrafta güvenlik kameraları var. Mutlaka kimin bıraktığı ortaya çıkacaktır. Yeni doğan bebeği büyük bir ihtimalle Suriyeli bir anne bırakmıştır. Çocuğun daha göbek bağı kesilmemiş ve kimse evinin anahtarını da bırakmış. Bu mübarek Ramazan ayında çocuğun ne günahı var." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Kamu arazilerini sahte evrakla satmak isteyen dolandırıcılara dikkat!Kamu arazilerini sahte evrakla satmak isteyen dolandırıcılara dikkat!Mardin'de PKK'nin kullandığı 4 sığınak imha edildiMardin'de PKK'nin kullandığı 4 sığınak imha edildiBuz gibi havanın yaşandığı Ankara'da kısıtlama sessizliğiBuz gibi havanın yaşandığı Ankara'da kısıtlama sessizliğiMalatya'da çeşitli suçlardan 4 kişi tutuklandıMalatya'da çeşitli suçlardan 4 kişi tutuklandıMardin’de bir PKK mensubu daha teslim olduMardin’de bir PKK mensubu daha teslim oldu
SIRADAKİ HABER