HaberlerGündemYelkenoğlu ve Kılıçaslan liseleri 'tıp' dedi

Yelkenoğlu ve Kılıçaslan liseleri 'tıp' dedi

Kayseri Kılıçaslan Eğitim Kurumları bünyesinde yer alan Özel Yelkenoğlu ve Özel Kılıçaslan Liseleri, 2014 Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) 59 öğrenciyi tıp fakültelerine yerleştirdi.

Yelkenoğlu ve Kılıçaslan liseleri 'tıp' dedi
Kayseri Kılıçaslan Eğitim Kurumları bünyesinde yer alan Özel Yelkenoğlu ve Özel Kılıçaslan Liseleri, 2014 Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) 59 öğrenciyi tıp fakültelerine yerleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından her yıl olduğu gibi bu yıl da Yelkenoğlu ve Kılıçaslan Liseleri’nin başarısı dikkat çekti. Her iki okulun öğrencileri gözde üniversitelerden 59 tıp, 47 mühendislik, 45 işletme ve iktisat, 31 hukuk, 11 eczacılık ve diş hekimliği fakültesi kazanırken 38 öğrenci de diğer bölümlere yerleşmeyi başardı. Kılıçaslan Liseleri'ne geldiğinde Türkiye genelinde 19 bininci sıralarda olmasına rağmen Türkiye birinciliğine kadar yükselen Hasan Öztürk, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne, Türkiye 24’üncüsü olarak tercih yapan Ayşe Nur Yavaş da Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne yerleşti.

Elde edilen başarıyla ilgili açıklama yapan Kılıçaslan Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Köksal, "Son yıllarda tıp fakülteleri, tüm Türkiye’de olduğu gibi bizim öğrencilerimiz tarafından da çok tercih ediliyor. Bu yıl Yelkenoğlu ve Kılıçaslan Liseleri’ndeki öğrencilerimizden 59’u tıp fakültesine girmeyi başardı. Bunu 47 öğrencimizin yerleştiği mühendislik fakültesi takip etti. Bu yıl neredeyse vakıf üniversitelerinden herhangi birinin kontenjanı kadar tıp fakültesine öğrenci gönderdik, öğrencilerimizle ne kadar gurur duysak azdır. Hedeflediği bölüme giremeyen az sayıda öğrencimizin de kayıtlardan sonra ÖSYM tarafından yapılacak ek yerleştirmelerde istediği fakülteleri kazanacağını düşünüyorum. Bu altın gençlerle geleceğimiz çok daha güzel olacak." şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kazım Karabekir paylaşımıCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kazım Karabekir paylaşımıİşten çıkarılan işçiler eylem yaptıİşten çıkarılan işçiler eylem yaptıCumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde aşı sıkıntısı varCumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde aşı sıkıntısı varVali Erin patlama sonrası Tel Abyad'da inceleme bulunduVali Erin patlama sonrası Tel Abyad'da inceleme bulunduAğrı halkı doğalgaz ve elektrikte yüksek faturalara çözüm bekliyorAğrı halkı doğalgaz ve elektrikte yüksek faturalara çözüm bekliyor
SIRADAKİ HABER