HaberlerGündemYazıyla boşanma gerçekleşir mi?

Yazıyla boşanma gerçekleşir mi?

Fetva Kurulu, yazıyla boşanmanın talakın kinayeli kısmından olduğunu, neticesinin de kişinin niyetine göre şekillendiğini belirtti.

Yazıyla boşanma gerçekleşir mi?

İTTİHADUL ULEMA Fetva Kurulu, "Yazıyla boşanma gerçekleşir mi?" sorusuna yanıt verdi.

Fetvada, şu ifadelere yer verildi:

"Dilsiz olanlar yazıyla veya işaretlerle eşlerini boşarlar. Konuşmaya güç yetirenler ise 'boşanma/talak' lafzını kullandıklarında bununla neyi kastettikleri kendilerine sorulur; boşanmayı murad etmişlerse eşlerinden ayrılmış olurlar. Zira yazıyla boşanma, talakın kinayeli kısmındandır; neticesi, kişinin niyetine göre şekillenir."

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER