HaberlerGündemYazar-Mütercim Osman Zeki Soyyiğit vefat etti

Yazar-Mütercim Osman Zeki Soyyiğit vefat etti

​Merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ın bir dönem danışmalığını yapan Yazar-Mütercim Osman Zeki Soyyiğit, Covid-19 tedavisi gördüğü Çapa Tıp Fakültesinde vefat etti.

Yazar-Mütercim Osman Zeki Soyyiğit vefat etti

Türkçe ezan döneminin şahitlerinden olan Yazar Soyyiğit, 9-10 yaşlarındayken okuduğu Arapça ezan yüzünden tutuklanmıştı. Bir dönem Siyer Vakfı'nda da sohbetler yapan Soyyiğit, Sünen-i Tirmizi isimli hadis külliyatını da Türkçe'ye çevirmişti.

Soyyiğit'in vefatı ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Yazar Muhammed Emin Yıldırım, "İlim çınarlarımız birer birer gidiyor ve dünya bütün ağırlıkları ile omuzlarımızda kalıyor... Ömrünün büyük bir kısmını Kur'ân yolunda harcayan Osman Zeki Soyyiğit hocamız da dünya sürgününü tamamladı. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet, makamı âlî olsun." ifadelerine yer verdi.

Merhum Soyyiğit'in cenazesi yarın öğle namazına müteakiben Matbaacılar Sitesi Mezarlığına defnedilecek.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER