HaberlerGündemYazar-Mütercim Osman Zeki Soyyiğit vefat etti

Yazar-Mütercim Osman Zeki Soyyiğit vefat etti

​Merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ın bir dönem danışmalığını yapan Yazar-Mütercim Osman Zeki Soyyiğit, Covid-19 tedavisi gördüğü Çapa Tıp Fakültesinde vefat etti.

Yazar-Mütercim Osman Zeki Soyyiğit vefat etti

Türkçe ezan döneminin şahitlerinden olan Yazar Soyyiğit, 9-10 yaşlarındayken okuduğu Arapça ezan yüzünden tutuklanmıştı. Bir dönem Siyer Vakfı'nda da sohbetler yapan Soyyiğit, Sünen-i Tirmizi isimli hadis külliyatını da Türkçe'ye çevirmişti.

Soyyiğit'in vefatı ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Yazar Muhammed Emin Yıldırım, "İlim çınarlarımız birer birer gidiyor ve dünya bütün ağırlıkları ile omuzlarımızda kalıyor... Ömrünün büyük bir kısmını Kur'ân yolunda harcayan Osman Zeki Soyyiğit hocamız da dünya sürgününü tamamladı. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet, makamı âlî olsun." ifadelerine yer verdi.

Merhum Soyyiğit'in cenazesi yarın öğle namazına müteakiben Matbaacılar Sitesi Mezarlığına defnedilecek.

İLGİLİ HABERLER

Meteorolojiden buzlanma ve yağış uyarısıMeteorolojiden buzlanma ve yağış uyarısıBinalarda yağmur suyu toplama sistemi zorunlu hale getirildiBinalarda yağmur suyu toplama sistemi zorunlu hale getirildiMemur-Sen Konfederasyonundan "100 TL Zam" haberlerine tepkiMemur-Sen Konfederasyonundan "100 TL Zam" haberlerine tepkiHava sıcaklığı artmaya devam ediyorHava sıcaklığı artmaya devam ediyorCumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık etti
SIRADAKİ HABER