HaberlerGündemYaz yağmuru çitçileri vurdu

Yaz yağmuru çitçileri vurdu

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yağışların hasat zamanına kadar sık sık devam etmesi hasat zamanı gelen ürünlere zarar verdi.

Yaz yağmuru çitçileri vurdu

ŞIRNAK - Yaz yağmurlarının hasada verdiği zarardan dolayı çiftçinin hesabı tutmadı. Yağışların hasat zamanına kadar sık sık devam etmesinden dolayı hasadı erken olan ürünlerin yok olmasına sebep olduğu görüldü.

 

Özellikle mercimek ve arpa yağan yağmurdan dolayı çürürken binlerce dönümlük tarlalardan belki de hiç ürün alınamayacağı belirtildi.

 

Çiftçiler zararlarının karşılanmasını istiyor

Yağmurların hasat zamanında da çok yağmasından dolayı ürünlerin çürüdüğünü ve hatta samanın da kullanılmaz hale geleceğini dile getiren çiftçiler, devletin zararlarını karşılamasını istedi.

 

Özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yağışların bol olması tarımın çok verimli geçeceği şeklinde yorumlanmıştı.  (M. Şerif Aşkın - İLKHA)

İLGİLİ HABERLER

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ'a saldırı soruşturmasında yeni gelişmeGelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ'a saldırı soruşturmasında yeni gelişmeDEAŞ operasyonunda 3 gözaltıDEAŞ operasyonunda 3 gözaltıBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamalarında 26 kişi gözaltına alındıBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamalarında 26 kişi gözaltına alındıYolcu otobüsünde uyuşturucu madde ele geçirildiYolcu otobüsünde uyuşturucu madde ele geçirildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 153 kişi vefat etti, 6 bin 289 yeni vaka tespit edildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 153 kişi vefat etti, 6 bin 289 yeni vaka tespit edildi
SIRADAKİ HABER