HaberlerGündemYaz elması, meyvesi dalındayken çiçek açtı

Yaz elması, meyvesi dalındayken çiçek açtı

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesi Pınarbaşı Mahallesi’nde bir bahçedeki yaz elması, üzerinde meyveleri varken çiçek açması görenleri şaşırttı.

Yaz elması, meyvesi dalındayken çiçek açtı
Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesi Pınarbaşı Mahallesi’nde bir bahçedeki yaz elması, üzerinde meyveleri varken çiçek açması görenleri şaşırttı.

Son günlerde Afşin’de havaların gündüz 30 dereceye geceleri ise 16 dereceye kadar inmesi dolayısı ile bazı meyve ağaçları mevsimi şaşırdı. Pınarbaşı Mahallesi'nde ikamet eden Metin Kuzdan, bahçesindeki meyve ağaçlarını incelediği sırada yaz elmasından elma koparmak isterken dalda açan çiçeği görünce şaşırdı. Evdeki ev halkını çağırarak gördüklerini teyit ettiren bahçe sahibi, çiçekle meyveyi uzun süre inceledi. Üzerinde meyve var iken ağacın çiçek açtığını belirten Kuzdan, 18 yıldır bahçe ile uğraştığını belirterek, ilk defa böyle bir durumla karşılaştığını söyledi.

Ağaçta aynı anda hem meyve hem de çiçek olmasının sıradışı bir durum olduğunu ifade eden Kuzdan, "3 dönümlük bahçede yaklaşım 10 elma fidanımız bulunmakta. Bu elmalardan bazıları bugün çiçek açtı. Bu olayı 30 Mart tarihindeki don olayına bağlıyoruz. Küresel ısınmadan da kaynaklı olabilir. Meyve ağacı sıkıntıya düştüğünde zamansız çiçek açar diye duymuştum. Ağaçta hem meyve hem çiçekleri gören vatandaşlar çok şaşırıyor." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Karda mahsur kalan çobanlar ve koyun sürüsü kurtarıldıKarda mahsur kalan çobanlar ve koyun sürüsü kurtarıldıDiyarbakır'da zincirleme trafik kazasıDiyarbakır'da zincirleme trafik kazasıMeteoroloji'den 11 il için kar yağışı uyarısıMeteoroloji'den 11 il için kar yağışı uyarısı75 yaşındaki hasta kızakla ambulansa taşındı75 yaşındaki hasta kızakla ambulansa taşındıMalatya’da uyuşturucu ticaretinden 14 şüpheli yakalandıMalatya’da uyuşturucu ticaretinden 14 şüpheli yakalandı
SIRADAKİ HABER