HaberlerGündemYaşlı adam elini kıyma makinesine kaptırdı

Yaşlı adam elini kıyma makinesine kaptırdı

Kahramanmaraş’ta salça çeken yaşlı adam elini kıyma makinesine kaptırdı.

Yaşlı adam elini kıyma makinesine kaptırdı
Kahramanmaraş’ta salça çeken yaşlı adam elini kıyma makinesine kaptırdı.

    Olay, Merkez Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Sivricehüyük Mahallesi'nde yaşandı. Evde kıyma makinesiyle biber salçası çeken 63 yaşındaki Ali Kocamer bir anlık dalgınlık sonucu sağ elini kıyma makinesine kaptırdı. Durumu fark eden Kocamer’in yakınları makineyi durdurarak 112 sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerinde ilk müdahaleyi yapan sağlık ekipleri yaşlı adamı et makinesiyle birlikte ambulansla Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırdı. Ameliyata alınan Kocamer’in sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

    Yaralının sağlık durumuyla ilgili bilgi veren KSÜ Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Ökkeş Bilal, yaşlı adamın elinin kıyma makinesinden kurtarıldığını ve ameliyata alındığını belirtti.

    Yaz dönemiyle birlikte bu tür kazaların sık yaşandığını kaydeden Bilal, “Bu tür makinelerle yapılan işlerde vatandaşların daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Biber salçası yapmak için kullanılan makinelerin üst kısmının elin girmeyeceği kadar küçük olan ve diğer yardımcı aparatlar kullanılmasını tavsiye ediyoruz." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER