HaberlerGündemYardım bahanesiyle ATM'den para çekenleri dolandıran şüpheli tutuklandı

Yardım bahanesiyle ATM'den para çekenleri dolandıran şüpheli tutuklandı

Gaziantep'te PTT ve banka ATM'lerinde işlem yapmaya çalışan ve aralarında yaşlılarında bulunduğu kişilerin paralarını yardımcı olma bahanesi ile kendi hesabına gönderdiği tespit edilen şüpheli tutuklandı.

Yardım bahanesiyle ATM'den para çekenleri dolandıran şüpheli tutuklandı

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, PTT ve banka ATM'lerinde para çekme ve para gönderme konusunda vatandaşlara yardımcı olma bahanesiyle dolandırıcılık yapıldığı bilgisi üzerine çalışma başlatıldığı belirtildi.

Çalışma kapsamında ATM ve bölgedeki güvenlik kamerası kayıtlarının da incelenmesi sonucu farklı tarihlerde meydana gelen 6 dolandırıcılık olayını gerçekleştiren şüphelinin kimliği tespit edildiği ifade edildi.

Kimliği tespit edilen şüpheli düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Şüphelinin, yardım bahanesiyle işlemlerini yaptığı vatandaşların paralarını kendi hesabına göndererek dolandırıcılık yaptığı ve benzer suçlardan da suç kaydı bulunduğu belirlendiği bildirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edilen şüphelinin çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandığı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER