HaberlerGündemYapımı tamamlanan Sason Devlet Hastanesi hasta kabulüne başladı

Yapımı tamamlanan Sason Devlet Hastanesi hasta kabulüne başladı

50 yatak kapasiteli yeni Sason Devlet Hastanesi, tamamlanarak hasta kabulüne başladı.

Yapımı tamamlanan Sason Devlet Hastanesi hasta kabulüne başladı

Batman İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, yeni Sason Hastanesinde yaptığı incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, “Sağlığın korunup geliştirilmesi ve Sason halkına geniş boyutlu sağlık hizmeti sunmak için, 2019 yılında inşaatına başlamış olduğumuz yeni Sason Devlet Hastanesini tamamlayarak hasta kabulüne başlamış bulunmaktayız” dedi.

"Hastanemiz 50 yatak kapasiteli olup, 16 poliklinik odasından oluşmaktadır" diyen Pamukçu, “Yeni hizmet binamızda 1 acil polikliniği, 14 acil müşahede yatağı, acil serviste 1 CPR odası, 1 Acil Müdahale Odası-1 Kontaminasyon odası, 3 ameliyathane, 4 yataklı birinci seviye yoğun bakım servisi, 2 diş ünitesi, 3 doğumhane, 4 kuvözlü yeni doğan yoğun bakım, 5 yataklı diyaliz birimi, 2 yanık odası, 2 palyatif bakım odası, 1 adet işitme tarama kabinli oda,  1 sterilizasyon birimi, 1 atık ayrıştırma birimi ve yeterli kapasitede laboratuvar ve röntgen üniteleri ve 12 araçlı kapalı otopark alanı bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Pamukçu, “Modern tıbbı donanıma sahip olan sağlık tesisimizde acil muayene polikliniği, iç hastalıkları (dahiliye) polikliniği, çocuk hastalıkları polikliniği, aile hekimi uzmanı polikliniği, kadın doğum polikliniği, genel cerrahi polikliniği, anestezi polikliniği, ağız ve diş sağlığı polikliniği branşlarında sağlık hizmeti verecektir.” şeklinde konuştu.

“Sason halkı daha nitelikli sağlık hizmetiyle buluşacaktır”

Yeni hastanede 4 uzman ve 8 pratisyen hekim, 58 sağlık personeli, 60 destek personeli olmak üzere toplam 130 personelin göreve başladığını belirten Pamukçu, “Yeni hastanedeki modern imkânlarla Sason halkı daha nitelikli sağlık hizmetiyle buluşacaktır. Yeni hastanemizde hasta kabulüne başlamış olmanın mutluluğunu yaşıyor ve Sason halkına hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Yapımına 2019 yılının 7. ayında başlanılan 16 bin metrekare kapalı alan üzerine 3 bin 850 metrekare oturum alanına sahip ve 1 bloktan oluşan 50 yatak kapasiteli yeni hastane, D rolünde olup, bodrum, zemin, 3 katlı ve 16 daire lojmandan oluşuyor.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER