HaberlerGündemYakutiye"den “oyun Ülkesi” Projesi

Yakutiye"den “oyun Ülkesi” Projesi

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, rantı değil kamu yararını tercih ederek Erzurumlu çocuklar için 13 dönüm büyüklüğünde bir alanı “Oyun Ülkesi” olarak tasarlayan projeye imza atıyor. Terminal mahallesi Kombina yolu üzerinde yer alan, askeri alanı alan Ali Korkut, “Burası ticari rantı yüksek bir alan, paraya ihtiyacımız çok ama biz anlayış olarak betonlaşmaya hayır diyoruz. Onun için bu alanı ç

Yakutiye"den “oyun Ülkesi” Projesi
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, rantı değil kamu yararını tercih ederek Erzurumlu çocuklar için 13 dönüm büyüklüğünde bir alanı “Oyun Ülkesi” olarak tasarlayan projeye imza atıyor. Terminal mahallesi Kombina yolu üzerinde yer alan, askeri alanı alan Ali Korkut, “Burası ticari rantı yüksek bir alan, paraya ihtiyacımız çok ama biz anlayış olarak betonlaşmaya hayır diyoruz. Onun için bu alanı çocukların çeşitli aktiviteler gerçekleştirebileceği oyun ülkesi olarak tasarlamayı düşündük. Çalışmalar başladı, inşallah kısa sürede tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Yakutiye Belediyesi, yeşili, parkı, çocuk oyun alanları açısından yoksun bir ilçeyi sosyal donatılar ile donatmak için yeni projeye daha imza atıyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, görev süresinde 90’ın üzerinde büyüklü küçüklü park, park düzenlemesi, futbol ve basketbol sahası ve çocuk oyun bahçeleri yaptıklarını hatırlatarak “Terminal mahallesi Kombina caddesi üzerinde bulunan askeri tesis alanını aldık. Buraya güzel bir tasarım ve proje ile çocuk yönlü park yapacağız. Çocuklarımızın aileleriyle birlikte rahat vakit geçirmeleri için gerekli her şeyin düşünüldüğü park için çalışmalar başladı. Şimdi alanı düzenliyoruz. Ardından yapım sürecine başlayacağız” şeklinde konuştu.

Ali Korkut, 13 dönüm büyüklüğündeki alanın yer itibariyle düşünüldüğünde ciddi bir ranttan vaz geçildiğinin altını çizdi. Korkut, cadde üzerinde ve getirisi yüksek bir alan için konut ve ticari alanın ciddi para getireceğini, ancak yaşanılabilir kentler oluşturma anlayışı gereği rantı ellerinin tersiyle ittiklerini söyledi. Ali Korkut, “Göreve geldiğim gün itibariyle yeşili ve sosyal donatıyı rantın önünde tutacağımı söylemiştim, bu anlayıştan vazgeçmedik. Yapacağımız park alan itibariyle de çok büyük. 13 dönüm alanda bir ailenin huzur içerisinde vakit geçirmesini sağlayacak tasarımı gerçekleştireceğiz. İçerisinde basket sahası, oyun alanları, fitnes sahası, renk bahçesi, taş bahçesi, oturma locaları, kafeterya yer alan oyun parkımızı çocuklarımıza kazandırmak için acele ediyoruz” dedi.

Alanda çalışmaları inceleyen Korkut, çalışmaların hızlandırılması için talimat verdi. Korkut, projenin alan içerisinde nasıl konumlanacağını da hesaplarken, oyun parkının bölgenin görünümünü ciddi biçimde değiştireceğini söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Tarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması
SIRADAKİ HABER