HaberlerGündem#WhatsAppSiliyoruz etiketi Türkiye gündeminde

#WhatsAppSiliyoruz etiketi Türkiye gündeminde

​WhatsApp'ın Facebook ile daha fazla bilgi paylaşmasına onay veren sözleşmeyi kullanıcılarına "zorunlu kılmasının" ardından #WhatsAppSiliyoruz etiketi Twitter Türkiye gündemine girdi.

#WhatsAppSiliyoruz etiketi Türkiye gündeminde

WhatsApp, şubat ayında yürürlüğe girecek güncelleme ile kullanıcılarını bir tercihe zorluyor.

Kullanıcılarına ait kişisel bilgilerde ilgili kurallarını güncelleyen iletişim uygulaması Whatsapp, şubat ayından itibaren kullanıcılarına ait daha fazla özel bilgileri Facebook ile paylaşabilecek.

WhatsApp'ın, uygulamanın kullanıcılarından topladığı bilgiler arasında; hesap bilgileri, mesajlar, durum bilgisi, işlem ve ödeme verileri, kullanım ile kayıt bilgileri ve konum bilgileri yer alıyor.

WhatsApp bu bilgileri; hizmetler, emniyet, güvenlik ve bütünlük, Facebook şirketleri hakkındaki iletişimler ve kurumsal iletişimler için kullanıyor.

Birçok kullanıcısı WhatsApp uygulamasını terk ediyor

WhatsApp uygulaması ile ilgili güvensizlik oluşturan yeni sözleşmenin açıklanmasının ardından birçok kullanıcı tarafından WhatsApp'a alternatif uygulamalar da telefonlara indirilmeye başlandığı dikkati çekti.

Messenger ve Instagram'ı da bünyesinde bulunduran WhatsApp tarafından 2014 yılında satın alınan Facebook, Cambridge Analytica gibi veri skandallarıyla gündeme gelmişti. Facebook gibi kötü bir sicile sahip bir firmanın daha fazla veriye erişmek istemesi insanları ciddi anlamda tedirgin etmiş durumda.

İLGİLİ HABERLER

Bitlis Belediyesi karla mücadele çalışmasını sürdürüyorBitlis Belediyesi karla mücadele çalışmasını sürdürüyorTakla atan otomobilden emniyet kemeri sayesinde yara almadan kurtulduTakla atan otomobilden emniyet kemeri sayesinde yara almadan kurtulduHeyelanın kapattığı yol açıldıHeyelanın kapattığı yol açıldıYoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Bingöl'ün çevre illeriyle ulaşımı sağlanamıyorYoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Bingöl'ün çevre illeriyle ulaşımı sağlanamıyorMalatya'da 90 yaş ve üzeri vatandaşların CoronoVac aşıları evlerinde yapılacakMalatya'da 90 yaş ve üzeri vatandaşların CoronoVac aşıları evlerinde yapılacak
SIRADAKİ HABER