HaberlerGündem#WhatsAppSiliyoruz etiketi Türkiye gündeminde

#WhatsAppSiliyoruz etiketi Türkiye gündeminde

​WhatsApp'ın Facebook ile daha fazla bilgi paylaşmasına onay veren sözleşmeyi kullanıcılarına "zorunlu kılmasının" ardından #WhatsAppSiliyoruz etiketi Twitter Türkiye gündemine girdi.

#WhatsAppSiliyoruz etiketi Türkiye gündeminde

WhatsApp, şubat ayında yürürlüğe girecek güncelleme ile kullanıcılarını bir tercihe zorluyor.

Kullanıcılarına ait kişisel bilgilerde ilgili kurallarını güncelleyen iletişim uygulaması Whatsapp, şubat ayından itibaren kullanıcılarına ait daha fazla özel bilgileri Facebook ile paylaşabilecek.

WhatsApp'ın, uygulamanın kullanıcılarından topladığı bilgiler arasında; hesap bilgileri, mesajlar, durum bilgisi, işlem ve ödeme verileri, kullanım ile kayıt bilgileri ve konum bilgileri yer alıyor.

WhatsApp bu bilgileri; hizmetler, emniyet, güvenlik ve bütünlük, Facebook şirketleri hakkındaki iletişimler ve kurumsal iletişimler için kullanıyor.

Birçok kullanıcısı WhatsApp uygulamasını terk ediyor

WhatsApp uygulaması ile ilgili güvensizlik oluşturan yeni sözleşmenin açıklanmasının ardından birçok kullanıcı tarafından WhatsApp'a alternatif uygulamalar da telefonlara indirilmeye başlandığı dikkati çekti.

Messenger ve Instagram'ı da bünyesinde bulunduran WhatsApp tarafından 2014 yılında satın alınan Facebook, Cambridge Analytica gibi veri skandallarıyla gündeme gelmişti. Facebook gibi kötü bir sicile sahip bir firmanın daha fazla veriye erişmek istemesi insanları ciddi anlamda tedirgin etmiş durumda.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER