HaberlerGündemWhatsApp uygulama mağazalarında gerilemeye devam ediyor

WhatsApp uygulama mağazalarında gerilemeye devam ediyor

WhatsApp uygulama mağazalarında gerilemeye devam ediyor

WhatsApp'ın kullanıcılarına yönelik zorunlu güncelleme kararı sonrası, uygulama mağazalarında alternatif mesajlaşma uygulamaları ilgi görmeye başladı. WhatsApp uygulaması, gün geçtikçe gerilemeye devam ediyor.

WhatsApp'ın zorunlu güncelleme kararı sonrası, Apple'ın uygulama mağazası olan App Store'da, Türkiye'de en çok indirilen mesajlaşma uygulamaları arasında ilk sırada Telegram Messenger yer aldı. İkinci sırada, Tesla ve SpaceX Üst Yöneticisi Elon Musk'ın WhatsApp'a karşılık önerdiği Signal uygulaması bulunurken, WhatsApp üçüncü sıraya geriledi.

Android'in uygulama mağazası Play Store'da da en çok indirilen mesajlaşma uygulaması Telegram Messenger oldu. WhatsApp, Play Store'da ikinciliğe gerilerken, onu yerli uygulama BiP takip etti.

WhatsApp, 4 Ocak'ta "Gizlilik İlkesi"ni güncellemiş ve kullanıcılarına güncellenen ilkeleri kabul etmeleri için 8 Şubat'a kadar süre vermişti. WhatsApp, yeni koşulların kabul edilmemesi durumunda uygulamanın kullanılamayacağını belirtmişti.

WhatsApp yaptığı açıklamada, Avrupa Bölgesi kullanıcılarının bu güncellemeden etkilenmeyeceğini de bildirdi.  Avrupa Birliği ülkelelerine yönelik bu karar, "çifte standart" olarak değerlendiriliyor. 

İLGİLİ HABERLER

Aden Körfezi tezkeresi kabul edildiAden Körfezi tezkeresi kabul edildiDışişleri Bakanlığı Suudi Arabistan'da sivil yerleşim birimlerini hedef alan saldırıyı kı Dışişleri Bakanlığı Suudi Arabistan'da sivil yerleşim birimlerini hedef alan saldırıyı kıHatalı sollama sonucu kamyonet devrildiHatalı sollama sonucu kamyonet devrildiSalgın sürecinden etkilenen esnafın vergi erteleme listesine alınmamasına MESOB'dan tepkiSalgın sürecinden etkilenen esnafın vergi erteleme listesine alınmamasına MESOB'dan tepkiBursa'da sanayi sitesinde hortum: 20 iş yeri ve 12 araç zarar gördü Bursa'da sanayi sitesinde hortum: 20 iş yeri ve 12 araç zarar gördü
SIRADAKİ HABER