HaberlerGündemWhatsApp masaüstü uygulamasına görüntülü ve sesli arama özelliği getirdi

WhatsApp masaüstü uygulamasına görüntülü ve sesli arama özelliği getirdi

​WhatsApp, masaüstü uygulaması aracılığıyla sesli ve görüntülü arama özelliğini kullanıma sundu.

WhatsApp masaüstü uygulamasına görüntülü ve sesli arama özelliği getirdi

Yeni gizlilik politikası nedeniyle kullanıcıların büyük tepkisini çeken Facebook bünyesindeki mesajlaşma uygulaması WhatsApp, masaüstü uygumalarına yeni bir özellik getirdi.

WhatsApp'tan yapılan açıklamaya göre, macOS ve Windows için sunulan masaüstü uygulamalarında kullanıcıların artık sesli ve görüntülü aramalar yapabilecek.

Şirket ayrıca masaüstü sürümler üzerinden yapılacak görüşmelerin de uçtan uca şifreleneceğini, yani bu görüntülere ulaşılamayacağını savundu.

Şu an için hem sesli hem görüntülü aramalarda birebir görüşmeler gerçekleştirilebiliyor. Şirket, ilerde masaüstü uygulamasında grup görüşmelerinin de yapılması için çalıştıklarını kaydetti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER