HaberlerGündemWhatsApp masaüstü uygulamasına görüntülü ve sesli arama özelliği getirdi

WhatsApp masaüstü uygulamasına görüntülü ve sesli arama özelliği getirdi

​WhatsApp, masaüstü uygulaması aracılığıyla sesli ve görüntülü arama özelliğini kullanıma sundu.

WhatsApp masaüstü uygulamasına görüntülü ve sesli arama özelliği getirdi

Yeni gizlilik politikası nedeniyle kullanıcıların büyük tepkisini çeken Facebook bünyesindeki mesajlaşma uygulaması WhatsApp, masaüstü uygumalarına yeni bir özellik getirdi.

WhatsApp'tan yapılan açıklamaya göre, macOS ve Windows için sunulan masaüstü uygulamalarında kullanıcıların artık sesli ve görüntülü aramalar yapabilecek.

Şirket ayrıca masaüstü sürümler üzerinden yapılacak görüşmelerin de uçtan uca şifreleneceğini, yani bu görüntülere ulaşılamayacağını savundu.

Şu an için hem sesli hem görüntülü aramalarda birebir görüşmeler gerçekleştirilebiliyor. Şirket, ilerde masaüstü uygulamasında grup görüşmelerinin de yapılması için çalıştıklarını kaydetti.

İLGİLİ HABERLER

Gaziantep Umut Kervanı’ndan hayırseverlere yardım çağrısıGaziantep Umut Kervanı’ndan hayırseverlere yardım çağrısıŞırnak’ta vaka sayısının artmasıyla 150 kişilik sağlık ekibi sokağa indiŞırnak’ta vaka sayısının artmasıyla 150 kişilik sağlık ekibi sokağa indiŞırnak’ta Tunç Çağı’na ait izlere rastlandıŞırnak’ta Tunç Çağı’na ait izlere rastlandıPalu Müftülüğünden İdlib’e yardımPalu Müftülüğünden İdlib’e yardımAnkara’da çökme tehlikesi olan 21 bina boşaltıldıAnkara’da çökme tehlikesi olan 21 bina boşaltıldı
SIRADAKİ HABER