HaberlerGündemVosvos'cular Yaza Saros'ta Veda Etti

Vosvos'cular Yaza Saros'ta Veda Etti

Tosba Tospik Vosvos Grubu’nın yaklaşık 40 üyesi, Gökçetepe Orman Kampı’na gelerek, “Yaza Veda Partisi” düzenledi. 40 Vosvos'un yer aldığı etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

Vosvos'cular Yaza Saros'ta Veda Etti
Tosba Tospik Vosvos Grubu’nın yaklaşık 40 üyesi, Gökçetepe Orman Kampı’na gelerek, “Yaza Veda Partisi” düzenledi. 40 Vosvos'un yer aldığı etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

Gökçetepe Orman Kampı’na gelen grubun yaklaşık 40 üyesi, burada yaz mevsimine veda etti.

Düzenledikleri etkinlik ile ilgili olarak bilgi veren grup üyeleri Adnan Bayrak ve Cemalettin Bora, grubu kurmalarında amacın, bu aracı seven ve belirli yaşa gelen insanların, aracı ile yaşadığı birçok anıyı canlandırmak olduğunu söylediler.

“Vosvos” adını verdikleri bu aracın uzun ömürlü ve oldukça sempatik görünümlü olduğunun altını çizen Bayrak, bu nedenle aracın halk tarafından oldukça beğenildiğini belirterek, “40 aracın bulunduğu grubumuzun en yaşlı ‘Vosvos’u, 1963 model. Bu aracı kullanan üyemiz ise grubun en genç üyesi. Grubumuz içerisinde böyle güzellikler de oluyor. Yaz mevsimine veda etmek amacıyla düzenlediğimiz bu etkinlikte, İstanbul’dan yola çıkarak, Saros Körfezi’nde doğa ile buluştuk. Yıl içerisinde grup olarak birçok etkinliğe imza atıyoruz. Bu etkinliğimiz ise 2013 yılının son etkinliği oldu. Grubumuz, günümüzün en popüler derneği oldu. Ayrıca halk tarafından düzenlenen etkinliklere de katılıyoruz” dedi.

İLGİLİ HABERLER

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldıDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldı
SIRADAKİ HABER