HaberlerGündemViranşehir'in kırsal mahallerinde pandemi denetimleri başladı

Viranşehir'in kırsal mahallerinde pandemi denetimleri başladı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçe merkezine bağlı Anıt Mahallesinde artan vaka sayısı, Pandemi ile Mücadele Saha Koordinatörlerini harekete geçirdi.

Viranşehir'in kırsal mahallerinde pandemi denetimleri başladı

İlçe Kaymakamı Ömer Dereci'nin talimatı ile denetim ekipleri, artan vakaların önüne geçmek için Anıt Mahallesinde denetimlerde bulundu.

İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerince mahalledeki işletmeler denetlenerek mahalle sakinlerine salgın tedbirleri ile ilgili uyarılarda bulunuldu.

Viranşehir ilçe genelinde vaka sayılarının düşüşe geçtiğini aktaran denetim ekipleri, Anıt Mahallesinde ise vaka sayılarının arttığını aktardı. Mahalle sakinlerine uyarılarda bulunan denetim ekipleri, akrabalık, komşuluk ilişkilerine bağlı yemekli toplantı, taziye, düğün ve kına gibi toplantılarda virüsün daha hızlı yayılma imkânı bulduğunu, bu durumun da salgının en önemli nedenlerinden olduğunu belirtti.

Mahallede vaka sayıları düşene kadar denetimlerin devam edeceği belirtilirken, vatandaşlardan hayati önem taşıyan salgınla mücadelede hassasiyet göstermeleri istendi.

İLGİLİ HABERLER

Aden Körfezi tezkeresi kabul edildiAden Körfezi tezkeresi kabul edildiDışişleri Bakanlığı Suudi Arabistan'da sivil yerleşim birimlerini hedef alan saldırıyı kı Dışişleri Bakanlığı Suudi Arabistan'da sivil yerleşim birimlerini hedef alan saldırıyı kıHatalı sollama sonucu kamyonet devrildiHatalı sollama sonucu kamyonet devrildiSalgın sürecinden etkilenen esnafın vergi erteleme listesine alınmamasına MESOB'dan tepkiSalgın sürecinden etkilenen esnafın vergi erteleme listesine alınmamasına MESOB'dan tepkiBursa'da sanayi sitesinde hortum: 20 iş yeri ve 12 araç zarar gördü Bursa'da sanayi sitesinde hortum: 20 iş yeri ve 12 araç zarar gördü
SIRADAKİ HABER