HaberlerGündem​Viranşehir'de ağaçlandırma çalışması yapıldı

​Viranşehir'de ağaçlandırma çalışması yapıldı

​Şanlıurfa'nın Viranşehir Belediyesi, kentin önemli noktalarından biri olan Hanok Caddesinde ağaç dikimi gerçekleştirdi.

​Viranşehir'de ağaçlandırma çalışması yapıldı

Viranşehir Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürüttüğü yeşillendirme çalışması kapsamında Hanok ve Karacadağ Caddesi'nin refüjlerine 170 çınar yapraklı dut ağacı dikti.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, cadde, sokak, park ve bahçelerde ağaç budama ve fidan dikimi çalışmalarına ağırlık verdiklerini söyledi. 

Ekinci, Viranşehir’i daha yeşil ve yaşanabilir bir şehir haline getirmek için çalıştıklarını belirterek "Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında ilçemizin farklı noktalarına fidan ve ağaç dikimini gerçekleştireceğiz. Bunun yanı sıra Park Bahçe Müdürlüğümüze bağlı ekipler, park ve bahçelerde yoğun bir şekilde budama işlemi yapmaya devam ediyor. Yeşillendirme çalışmalarımız bununla sınırlı kalmayacak. İlkbahar ile birlikte ağaç ve fidan dikimlerimiz devam edecek." dedi. 

Daha yeşil bir Viranşehir sloganı ile başlatılan ağaçlandırma çalışmaları kapsamında ilçenin farklı noktalarındaki caddelerin refüjlerine yaklaşık 500 ağacın dikileceği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan İnsan Hakları Eylem Planı açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan İnsan Hakları Eylem Planı açıkladıMardin Artuklu Üniversitesi ile Şırnak Üniversitesi arasında iş birliği protokolüMardin Artuklu Üniversitesi ile Şırnak Üniversitesi arasında iş birliği protokolüArıcıların yoğun hazırlık mesaisi başladıArıcıların yoğun hazırlık mesaisi başladıMardin Umut Kervanı iki aylık faaliyet raporunu açıkladıMardin Umut Kervanı iki aylık faaliyet raporunu açıkladıRestoranlar aylar sonra ilk kez müşterilerini aldıRestoranlar aylar sonra ilk kez müşterilerini aldı
SIRADAKİ HABER