HaberlerGündem​Viranşehir'de ağaçlandırma çalışması yapıldı

​Viranşehir'de ağaçlandırma çalışması yapıldı

​Şanlıurfa'nın Viranşehir Belediyesi, kentin önemli noktalarından biri olan Hanok Caddesinde ağaç dikimi gerçekleştirdi.

​Viranşehir'de ağaçlandırma çalışması yapıldı

Viranşehir Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürüttüğü yeşillendirme çalışması kapsamında Hanok ve Karacadağ Caddesi'nin refüjlerine 170 çınar yapraklı dut ağacı dikti.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, cadde, sokak, park ve bahçelerde ağaç budama ve fidan dikimi çalışmalarına ağırlık verdiklerini söyledi. 

Ekinci, Viranşehir’i daha yeşil ve yaşanabilir bir şehir haline getirmek için çalıştıklarını belirterek "Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında ilçemizin farklı noktalarına fidan ve ağaç dikimini gerçekleştireceğiz. Bunun yanı sıra Park Bahçe Müdürlüğümüze bağlı ekipler, park ve bahçelerde yoğun bir şekilde budama işlemi yapmaya devam ediyor. Yeşillendirme çalışmalarımız bununla sınırlı kalmayacak. İlkbahar ile birlikte ağaç ve fidan dikimlerimiz devam edecek." dedi. 

Daha yeşil bir Viranşehir sloganı ile başlatılan ağaçlandırma çalışmaları kapsamında ilçenin farklı noktalarındaki caddelerin refüjlerine yaklaşık 500 ağacın dikileceği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER