HaberlerGündemViranşehir'de 850 bronz sikke ele geçirildi

Viranşehir'de 850 bronz sikke ele geçirildi

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde jandarma, bir yolcu otobüsünde yaptığı aramada, Roma dönemine ait olduğu belirtilen 850 bronz sikke ele geçirdi, 1 kişi gözaltına alındı.

Viranşehir'de 850 bronz sikke ele geçirildi

Viranşehir İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Mardin'den İzmir'e giden bir yolcu otobüsünde tarihi eser taşındığına yönelik ihbar aldı.

İlçe girişinde kontrol noktası oluşturan ekipler, otobüsü durdurdu. Bagajda yapılan aramada, Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen 850 bronz sikke ele geçirildi.

Sikkelere el koyan jandarma, olayla ilgili ismi açıklanmayan yolcuyu gözaltına aldı. Sikkeler ise Müze Müdürlüğü'ne teslim edildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER