HaberlerGündemViranşehir'de 18 Mart Çanakkale zaferi ve şehitleri anma etkinliği

Viranşehir'de 18 Mart Çanakkale zaferi ve şehitleri anma etkinliği

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü, Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde de törenle kutlandı.

Viranşehir'de 18 Mart Çanakkale zaferi ve şehitleri anma etkinliği

Tarihin kaydettiği en büyük savaşlardan birisinin Çanakkale Savaşı olduğunu vurgulayan Ekinci, “Dünya tarihi, metre kareye altı bin merminin düştüğü böylesi bir savaşı ne görmüş ne de tanımıştır. Kahraman ecdadımız, bu öldürücü silâhların tehdidine karşı iman dolu göğsünü siper etmiş, bir gül bahçesine girercesine din ve vatan uğruna şehit olmayı şeref bilmiştir” dedi.

Ekinci, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde kahramanları minnetle andıklarını belirterek, “Çanakkale savaşı, Yüce Rabbimizin ‘Size karşı savaş açanlara, Allah yolunda olarak savaşın’ emrine uyarak cepheye atılan kahraman ecdadımızın destanıdır. Bu vesile ile aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz” diye konuştu.

Hükümet Konağı önünde, salgın kuralları kapsamında düzenlenen törene; Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci, Belediye Başkanı Salih Ekinci, Garnizon Komutanı Piyade Yarbay Yasin Topal, mülki amirleri ve vatandaşlar katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER