HaberlerGündemViranşehir'de 18 Mart Çanakkale zaferi ve şehitleri anma etkinliği

Viranşehir'de 18 Mart Çanakkale zaferi ve şehitleri anma etkinliği

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü, Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde de törenle kutlandı.

Viranşehir'de 18 Mart Çanakkale zaferi ve şehitleri anma etkinliği

Tarihin kaydettiği en büyük savaşlardan birisinin Çanakkale Savaşı olduğunu vurgulayan Ekinci, “Dünya tarihi, metre kareye altı bin merminin düştüğü böylesi bir savaşı ne görmüş ne de tanımıştır. Kahraman ecdadımız, bu öldürücü silâhların tehdidine karşı iman dolu göğsünü siper etmiş, bir gül bahçesine girercesine din ve vatan uğruna şehit olmayı şeref bilmiştir” dedi.

Ekinci, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde kahramanları minnetle andıklarını belirterek, “Çanakkale savaşı, Yüce Rabbimizin ‘Size karşı savaş açanlara, Allah yolunda olarak savaşın’ emrine uyarak cepheye atılan kahraman ecdadımızın destanıdır. Bu vesile ile aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz” diye konuştu.

Hükümet Konağı önünde, salgın kuralları kapsamında düzenlenen törene; Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci, Belediye Başkanı Salih Ekinci, Garnizon Komutanı Piyade Yarbay Yasin Topal, mülki amirleri ve vatandaşlar katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER