HaberlerGündemVeteriner hekimlere malzeme desteği sağlandı

Veteriner hekimlere malzeme desteği sağlandı

Covid-19 salgını ile beraber hayvanlardan insanlara bulaşan hastalıkların daha fazla dikkat çektiği son dönemde, hayvan hastalıkları ile mücadele eden veteriner hekimlere kıyafet, ayakkabı, malzeme çantası ve müdahale malzemeleri verildi.

Veteriner hekimlere malzeme desteği sağlandı

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü organizasyonunda Büyükşehir Belediyesi desteği ile gerçekleşen malzeme dağıtım töreni öncesi Vali Karaloğlu, veteriner hekimlerle bir araya geldi.

Veteriner hekimlere seslenen Karaloğlu, "Diyarbakır'da şu anda arazide çalışan ve çok zor koşullarda emek veren arkadaşlarımız var. Elbette veteriner hekimlik sadece laboratuvarda yapılabilecek bir meslek değil. Arazide, çiftlikte veya işletmede olmanız lazım. Veterinerlik, hayvandan insana bulaşan hastalıklara açık bir meslek olduğu için koruyucu elbiseler ve malzemeler noktasında biz de büyükşehir belediyesi olarak destek olmaya çalıştık. Yapmış olduğumuz desteğin veteriner hekimlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Diyarbakır'ın, bundan sonra hem hayvansal hem de tarımsal faaliyetlerde Türkiye’nin en önemli merkezi olmaya devam edeceğini belirten Karaloğlu, "Diyarbakır'da hayvansal faaliyetlere destek olmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu. (İLKHA)

İLGİLİ HABERLER

Azalarında dövme olan kişinin namazı geçerli midir?Azalarında dövme olan kişinin namazı geçerli midir?Rektör Prof. Dr. Şındak üniversite çalışmaları hakkında bilgi verdiRektör Prof. Dr. Şındak üniversite çalışmaları hakkında bilgi verdiKocaelili kadınların ördüğü kışlık giyecekler Bitlisli çocukları ısıttıKocaelili kadınların ördüğü kışlık giyecekler Bitlisli çocukları ısıttıMerhumun bağışlanan kıyafetlerinden servet çıktıMerhumun bağışlanan kıyafetlerinden servet çıktıŞanlıurfa'da toplulaştırma planlama toplantısı gerçekleştirildiŞanlıurfa'da toplulaştırma planlama toplantısı gerçekleştirildi
SIRADAKİ HABER