HaberlerGündemVergi ve prim borçları yapılandırmalarının ilk taksit ödemesi için bugün son gün

Vergi ve prim borçları yapılandırmalarının ilk taksit ödemesi için bugün son gün

Borç yapılandırmasının ilk taksitinden değerli konut vergisi ile basit usuldeki mükellefler için gelir vergisine kadar pek çok verginin son ödeme süresi bugün dolacak.

Vergi ve prim borçları yapılandırmalarının ilk taksit ödemesi için bugün son gün

Vergi ve prim borçları yapılandırmalarının ilk taksit ödemesi için daha önce bir kez uzatma gelmişti. Yapılandırmadan faydalanmaya devam edebilmek adına borcun ilk taksitin süresi geçmeden ödenmesi gerekiyor.

Yapılandırmanın bozulmaması için ilk taksitin zamanında ödenmesi önem taşıyor. Vergi daireleri bugün yoğunluk yaşanmaması için hafta sonu da hizmet verdi.

Yapılandırılan borçların, borçlunun tercihlerine göre, Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi (www.gib.gov.tr) üzerinden anlaşmalı bankaların banka ve kredi kartıyla ödenmesi imkânı bulunuyor. Ayrıca borçlar, banka hesabından havaleyle yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlarla, vergi tahsiline yetkili bankalar ile vergi dairesi vezneleri aracılığıyla veya PTT şubelerinden ödenebilecek.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER