HaberlerGündemVelilerden Okul Eşleşmelerine Tepki

Velilerden Okul Eşleşmelerine Tepki

Adana'da, Sadıka Sabancı İlköğretim Okulu’nun, ortaokul olarak değiştirilmesine tepki gösteren veliler öğrencileriyle birlikte okul önünde eylem yaptı.

Velilerden Okul Eşleşmelerine Tepki
Adana'da, Sadıka Sabancı İlköğretim Okulu’nun, ortaokul olarak değiştirilmesine tepki gösteren veliler öğrencileriyle birlikte okul önünde eylem yaptı.

Sadıka Sabancı İlköğretim Okulu’nun 2013 - 2014 yılından başlamak üzere ortaokul olarak eğitim verilmesi kararına tepki gösteren veliler çocuklarıyla birlikte okul önünde eylem yaptılar. Geçen hafta ortaokul olarak asılan tabelaya tepki gösteren veliler 1 hafta boyunca öğrencilerini okula göndermediklerini ve yol kapatma eylemleri yaptıklarını söyledi.

Sadıka Sabancı İlköğretim Okulu’nda eğitim gören ilkokul öğrencilerinin Milli Mensucat İlköğretim Okulu’nda eğitim görmesi kararı alınması üzerine öğrenci velileri tepkilerini göstererek, “Biz çocuklarımızın bu okulda eğitimlerine devam etmelerini istiyoruz. Statü olarak Milli Mensucat İlköğretim Okulu hem ilkokul seviyesindeki öğrenciler için uygun değil. Madem eşleşme yapılacak o zaman Erhan Taştimur İlköğretim Okulu’yla yapılsın hem bina olarak da en uygunu o okul” diye konuştular.

Öğrenciler ellerine aldıkları pankartlarla “Müdür tabelayı indir”, “Okulumuzdan ayrılmayız” şeklinde sloganlar attı.

İLGİLİ HABERLER

WhatsApp geri adım attı: Gizlilik sözleşmesinin tarihini ertelediWhatsApp geri adım attı: Gizlilik sözleşmesinin tarihini ertelediPervari'de yoğun kar yağışından kapanan 12 köyün yolu ulaşıma açıldıPervari'de yoğun kar yağışından kapanan 12 köyün yolu ulaşıma açıldıİş yerinden para kasasını çalan kişi eski çalışan çıktıİş yerinden para kasasını çalan kişi eski çalışan çıktıİletişim Başkanı Altun, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları telin ettiİletişim Başkanı Altun, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları telin ettiHafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 7'ncisi başladıHafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 7'ncisi başladı
SIRADAKİ HABER