HaberlerGündemVefat eden Kadir Topbaş son yolculuğuna uğurlandı

Vefat eden Kadir Topbaş son yolculuğuna uğurlandı

​Tedavi gördüğü hastanede vefat eden Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, düzenlenen cenaze töreni ile defnedildi.

Vefat eden Kadir Topbaş son yolculuğuna uğurlandı

Coronavirus tedavisi gören 76 yaşındaki Topbaş için Fatih Camin'de düzenlenen cenaze törenine  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı birçok bakan ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Topbaş için bir dönem belediye başkanlığı yaptığı Beyoğlu Belediyesinde ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Saraçhane Yerleşkesinde cenaze töreni düzenlendi.

Topbaş'ın cenaze namazı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından kılındı. Cenaze töreninde kısa bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Topbaş ile yol arkadaşlığının Çarşamba'da İstanbul İmam Hatip Okulu'nda başladığını belirtti. Erdoğan, "Hepimizin mukadder akıbeti olan Rabbimden geldik tekrar Rabbimize döneceğiz, bundan kaçış yok. Şu anda hizmetinde bulunduğu İstanbul'umuzda Fatih Camisi'nin musallasından inşallah uğurluyoruz Hakka."dedi.

Topbaş'ın cenazesi, Fatih Camisi Haziresi'ne defnedildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER