HaberlerGündemVefat eden Kadir Topbaş son yolculuğuna uğurlandı

Vefat eden Kadir Topbaş son yolculuğuna uğurlandı

​Tedavi gördüğü hastanede vefat eden Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, düzenlenen cenaze töreni ile defnedildi.

Vefat eden Kadir Topbaş son yolculuğuna uğurlandı

Coronavirus tedavisi gören 76 yaşındaki Topbaş için Fatih Camin'de düzenlenen cenaze törenine  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı birçok bakan ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Topbaş için bir dönem belediye başkanlığı yaptığı Beyoğlu Belediyesinde ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Saraçhane Yerleşkesinde cenaze töreni düzenlendi.

Topbaş'ın cenaze namazı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından kılındı. Cenaze töreninde kısa bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Topbaş ile yol arkadaşlığının Çarşamba'da İstanbul İmam Hatip Okulu'nda başladığını belirtti. Erdoğan, "Hepimizin mukadder akıbeti olan Rabbimden geldik tekrar Rabbimize döneceğiz, bundan kaçış yok. Şu anda hizmetinde bulunduğu İstanbul'umuzda Fatih Camisi'nin musallasından inşallah uğurluyoruz Hakka."dedi.

Topbaş'ın cenazesi, Fatih Camisi Haziresi'ne defnedildi.

İLGİLİ HABERLER

İstanbul Valisi Yerlikaya: Hedef mavi kategoriİstanbul Valisi Yerlikaya: Hedef mavi kategoriMalatya’da uyuşturucu hap ticaretinden 2 kişi tutuklandıMalatya’da uyuşturucu hap ticaretinden 2 kişi tutuklandıBakan Yardımcısı Yavuz, yurt dışındaki tarihi eserlerin getirilmesi için çalışıyoruzBakan Yardımcısı Yavuz, yurt dışındaki tarihi eserlerin getirilmesi için çalışıyoruz​Van’da AFAD gönüllülerine kimlikleri dağıtıldı​Van’da AFAD gönüllülerine kimlikleri dağıtıldıMalatya'da İl Afet Risk Azaltma Planı toplantısı gerçekleştirildiMalatya'da İl Afet Risk Azaltma Planı toplantısı gerçekleştirildi
SIRADAKİ HABER