HaberlerGündemVatandaşları terör bahanesiyle dolandıran şahıslar yakalandı

Vatandaşları terör bahanesiyle dolandıran şahıslar yakalandı

​Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından vatandaşları "Terör örgütüne para aktarılmış adınıza para yatırılmış." diyerek dolandıran şahıslar yakalandı.

Vatandaşları terör bahanesiyle dolandıran şahıslar yakalandı

6 ilde yapılan operasyonlarla yakalanan dolandırıcı şahıslardan 5'i tutuklanırken bir şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Konuyla ilgili valilikten yapılan açıklamada "Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Besni İlçe Jandarma Komutanlığı tarafında yapılan sıkı takip ve planlı çalışmalar sonucunda Adıyaman, Van, Mersin, Ağrı, Giresun ve Mardin illeri ve ilçelerinde ikamet eden 27 vatandaşı 'Terör Örgütüne T.C. Kimlik Numaranız veya adınız kullanılarak para aktarılmış, aktarılan paralar ile sizin paraların seri numarası kontrol edilecek.' şeklinde beyanlarda bulunarak kandırmak ve korkutmak suretiyle, hesaplarında bulunan paraları kendi hesaplarına aktararak dolandırıcılık suçu işledikleri tespit edilmiştir." denildi.

Açıklamanın devamında "A.G liderliğinde H.G, C.B, U.K.B, Y.A ve M.F.K isimli şahısların örgüt kurmak suretiyle tespit edilen 27 vatandaşı toplam 67 bin TL dolandırdığı, şüpheli H.G isimli şahsın hesabına 2018 yılından bu yana 295 bin TL para girişi olduğu tespit edilmiş, devam eden süreçte örgüt lideri A.G isimli şahıs suç üstü yakalanmıştır. Ayrıca 3 kişinin 25 bin TL dolandırılması engellenmiştir. 06 Nisan 2021 günü Adıyaman Merkezli Şanlıurfa ve Mersin illerinde eş zamanlı olarak icra edilen operasyonda H.G, C.B, U.K.B, Y.A ve M.F.K isimli şüpheliler yakalanmış, üst ve ikametlerinde yapılan aramalarda 1 adet modem, 2 adet flash bellek, 13 adet cep telefonu, 10 adet sim kart ve 5 bin 280 TL para ele geçirilmiştir. Yapılan operasyon sonucunda 27 adet faili meçhul olay aydınlatılmıştır. Olayın şüphelileri hakkında adli makamlarca yapılan işlemlerine müteakip 5 şüpheli şahıs tutuklanmış, 1 şüpheli adli kontrol şartı ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır." İfadeleri kullanıldı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER