HaberlerGündemVarto"da "Mera" Konulu Toplantı

Varto"da "Mera" Konulu Toplantı

Muş’un Varto ilçesinde köy ve mahalle muhtarlarıyla ‘Mera’ konulu bir toplantı yapıldı.

Varto"da "Mera" Konulu Toplantı
Muş’un Varto ilçesinde köy ve mahalle muhtarlarıyla ‘Mera’ konulu bir toplantı yapıldı.

Kültür Merkezi konferans salonunda Kaymakam Tahir Şahin başkanlığında köy ve mahalle muhtarlarına meralarla ilgili alınacak tedbirler ve il dışından gelen hayvan sahiplerinin bu konuda ne yapacakları veya meraların kiraya verilip verilmeyeceği konusunda bir toplantı yapıldı. Burada bir konuşma yapan Gıda Tarım ve Havyacılık Müdürü Sadettin Taşkesen, “Özellikle dışarıdan gelen hayvan sahiplerinin kendi hayvanlarıymış gibi sisteme geçirip merada otlatılmasına müsaade etmeyeceğiz. Meralarımız yabancılara kiraya verilemez ve resmi yönde mera komisyonunun kararı olmadan hiç kimse kendi başına meraları kiraya vermesin, bu konuda yaptığımız bu toplantı aynı anda bir tebliğ niteliğindedir. Özellikle hayvan sahiplerinin bu konuya riayet etmelerinin gerektiğini ve özellikle köy ve mahalle muhtarlarının bu konuda bizleri haberdar etmeleri gerekmektedir” dedi.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün konuşmasının ardında İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Binbaşı Kadir Serdar Yoldaş ve Emniyet Müdürü Sunay Öztürk ile Belediye Başkanı Gülşen Çelebi’nin konuşmalarından sonra karşılıklı sorulan sorulara verilen cevapların ardında toplantı sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Yılın ilk Milli Güvenlik Kurulu toplantısı bugünYılın ilk Milli Güvenlik Kurulu toplantısı bugünMeteorolojiden bazı bölgelere "kuvvetli rüzgâr ve fırtına" uyarısıMeteorolojiden bazı bölgelere "kuvvetli rüzgâr ve fırtına" uyarısıTSK'nın Aden Körfezi'ndeki görev süresi uzatıldıTSK'nın Aden Körfezi'ndeki görev süresi uzatıldıAİÇÜ Rektörü Karabulut ile SERKA Genel Sekreteri Taşdemir protokol imzaladıAİÇÜ Rektörü Karabulut ile SERKA Genel Sekreteri Taşdemir protokol imzaladıMalatya için şiddetli rüzgâr ve fırtına uyarısıMalatya için şiddetli rüzgâr ve fırtına uyarısı
SIRADAKİ HABER