HaberlerGündemVarlıklı ülkelerin aşı stoklaması krize yol açabilir

Varlıklı ülkelerin aşı stoklaması krize yol açabilir

​Afrika Birliği Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (Africa CDC) Direktörü Dr. John Nkengasong, varlıklı ülkelerin aşıları stoklamasının ahlaki krize yol açabileceği uyarısında bulundu.

Varlıklı ülkelerin aşı stoklaması krize yol açabilir

Coronavirus aşısı ile ilgili zengin ülkelere uyarıda bulunan Nkengasong, kıtanın aşıları satın almak için mali sıkıntısının olmadığını ancak aşırı zengin ülkelerin ihtiyaçlarından fazla aşı satın aldıklarını belirtti.

Bazı Afrika ülkelerinin farklı aşıların klinik denemelerine başladığını söyleyen Nkengasong, "Nisan ayının başından itibaren kıtada aktif bir aşılama programını görmeye başlayacağız." dedi.

Aşıyı ihtiyacından fazla stok yapan Batılı ülkelere tepki gösteren Nkengasong, "Aşıları geciktiremeyiz, bu aşılara hemen, şu anda ihtiyacımız var. Gelişmiş ülkelerin aşıları stokladığı ve Afrika'nın aşıya sahip olmak için mücadele ettiği bir ahlaki krize girmemeliyiz." ifadelerini kulandı.  

İLGİLİ HABERLER

3 ilde tapuda rüşvet operasyonu: 25 tutuklama3 ilde tapuda rüşvet operasyonu: 25 tutuklamaAnkara'da düzensiz göçmenleri kente getiren 4 şüpheli yakalandıAnkara'da düzensiz göçmenleri kente getiren 4 şüpheli yakalandı5N1K nedir? 5N1K tekniğinin anlamı ve açılımı, ve amacı nedir?5N1K nedir? 5N1K tekniğinin anlamı ve açılımı, ve amacı nedir?Eren-4 ve Eren-5 operasyonları başladıEren-4 ve Eren-5 operasyonları başladıKuraklık nedeniyle hububatta büyük verim kaybı yaşanabilirKuraklık nedeniyle hububatta büyük verim kaybı yaşanabilir
SIRADAKİ HABER