HaberlerGündem​Vanlı ailelerin HDP önündeki eylemine 2 aile daha katıldı

​Vanlı ailelerin HDP önündeki eylemine 2 aile daha katıldı

​Çocukları PKK tarafından dağa kaçırıldığı gerekçesiyle Diyarbakır'da başlatılan evlat nöbetini Van'da da sürdüren ailelerin evlat nöbeti 5'inci haftaya girerken, eyleme katılan aile sayısı 22'ye ulaştı.

​Vanlı ailelerin HDP önündeki eylemine 2 aile daha katıldı

PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan ve sayıları bu hafta 22'ye yükselen aileler, beşinci hafta da HDP il binasına yürüyüp burada eylem yaptı.

Ellerindeki "Dağları kurtlara kuşlara bırakın", "Çocuklarımızı istiyoruz", "Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak", "Artık yeter! Yakamızdan düşün" şeklinde yazılı dövizler taşıyan aileler HDP ve PKK aleyhine sloganlar attı.

İl binası önüne toplanan HDP'liler de yüksek sesli müzik ve demir kapılara vurarak ailelerin eylemi sabote etmeye çalıştı. HDP'lilere tepki gösteren aileler, çocuklarını almadan eylemlerini sonlandırmayacaklarını ifade ettiler.

Oğlunun 2015 yılında Marmara Üniversitesinde Hukuk Fakültesini okurken kaçırıldığını belirten Yusuf Erdinç, "18 aydır Diyarbakır'daydım. Bundan sonra mücadeleme burada devam edeceğim. Allah'ın izni ile oğlumu onlardan kopartacağım. Onlar beni paramparça ettiler Allah da onları paramparça etsin." şeklinde dert yandı.

Oğluna seslenen Erdinç, "Oğlum sen okumuş bir insansın, cahil değilsin. Dön gel. Seni dağa çıkarmışlar ama kendi çocuklarını Avrupa'da okutuyorlar." dedi.

Abdurrrezzak Akan da oğlu Yunus'un HDP tarafından kandırıldığını söyledi. Oğluna seslenen dertli baba Akan, "HDP seni kandırdı. Kocaeli Üniversitesinde okuyordun. Seni kandırıp dağa götürdüler. Beni dinle ben senin arkandayım." diyerek teslim olmasını çağrısında bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER