HaberlerGündemVanlı ailelerin HDP önündeki eylemi sürüyor

Vanlı ailelerin HDP önündeki eylemi sürüyor

​Çocukları PKK tarafından dağa kaçırıldığı gerekçesiyle Diyarbakır'da başlatılan evlat nöbetini Van'da sürdüren ailelerin sayısı 20'ye ulaştı.

Vanlı ailelerin HDP önündeki eylemi sürüyor

PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan ve sayıları bu hafta 20 olan aileler, dördüncü kez HDP il binasına yürüyüp burada eylem yaptı.

Bu hafta sayıları artarak 20 olan aileler, kentin en işlek noktası olan Cumhuriyet Caddesi'nde bir araya geldi.

Ellerindeki "Dağları kurtlara kuşlara bırakın", "Çocuklarımızı istiyoruz", "Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak", "Artık yeter! Yakamızdan düşün" şeklinde yazılı dövizlerle yürüyen aileler HDP ve PKK aleyhine slogan attı.

İl binası önüne toplanan HDP'liler de yüksek sesli müzik ve demir kapılara vurarak ailelerin sesini bastırmaya çalıştı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER