HaberlerGündemVan Umut Kervanı “Gönül Köprüsü” kurmaya devam ediyor

Van Umut Kervanı “Gönül Köprüsü” kurmaya devam ediyor

​Zengin ve hayırseverler tarafından yapılan yardımları yetim, muhtaç ve fakir ailelere ulaştırmaya devam eden Van Umut Kervanı, bu hizmetleriyle zengin ile fakirler arasında kardeşlik tohumlarının yeşermesine vesile oluyor.

Van Umut Kervanı “Gönül Köprüsü” kurmaya devam ediyor

Kış ayının gelmesiyle birlikte zengin ve hayırsever vatandaşların sponsorluğunda 73 yetim çocuğa bot, mont, bere ve eldiven yardımında bulunan Van Umut Kervanı, yetim ve muhtaçlara umut olmaya devam ediyor.

Yapılan yardım faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunan Van Umut Kervanı Tespit Komisyonu Başkanı Sait Koç, “Kışları Bahara Çevirelim” şiarıyla kış mevsiminde yetim ve muhtaç çocuklara yönelik bot, mont, atkı, bere ve eldiven yardımında bulunduklarını ifade ederek yapılan yardım kampanyası için her çocuğa 150 TL harcadıklarını ifade etti.

Koç, şu değerlendirmelerde bulundu:

Ailelerimizi ve kardeşlerimizi derneğimize çağırdık. Hayırseverlerin destekleri ile Allah’a hamd olsun ki çocuklarımızı burada giydirdik. Sevinçlerine ortak olduk. Yaklaşık 73 çocuğumuzu burada giydirdik. Buradan memnuniyetle ayrıldılar. Allah Teala, vesile olan kardeşlerimizden de razı olsun İnşaallah

“En büyük zenginlik hayırsever olmaktır” 

“Dünyadaki gerçek servet gerçek dostlar kazanmaktır. En büyük zenginlik ise iyiliksever olmak ve her fırsatta iyilik yapmaktır.” şiarıyla hareket ettiklerini belirten Koç, “Bizler de Umut Kervanı olarak bu iyilik kervanına Rabbimiz fırsat verdiği müddetçe devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Van esnafının hayırsever olduğunu ifade eden Koç, “Muhtaç ailelerin içinde bulundukları durumun farkındayız. Bu ailelerimizin durumunu esnaflarımıza götürdüğümüzde bizi geri çevirmiyorlar. Buradan muhtaç ve yetim ailelerimiz adına hayırsever esnaf ve kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER