HaberlerGündemVan "Sahil Bandı Projesi" hızla ilerliyor

Van "Sahil Bandı Projesi" hızla ilerliyor

İpekyolu Kaymakamımı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, devam eden "Sahil Bandı Projesi"nin hayata geçirilmesiyle birlikte ilçenin daha cazip hale geleceğini söyledi.

Van "Sahil Bandı Projesi" hızla ilerliyor

Sık sık mahalle, aile ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirerek ilçe halkının sorunlarını dinleyen, esnaftan görüş ve öneri alan İpekyolu Belediye Başkan Vekili Aslan, Selimbey Mahallesi, Kale Yolu üzerinde işletmeleri bulunan esnafla bir araya geldi.

Esnaf ziyaretinde Aslan'a belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri eşlik etti. Esnaf, Kale Yolu'nun yeniden düzenlenerek belirli kavşaklardaki trafik lambası probleminin çözülmesini ve caddenin ışıklandırma sorunun giderilmesini talep ederken caddede banka şubelerinin bulunmasını da istedi.

"İpekyolu Belediyesi olarak gerekli katkıyı sunacağız"

Belediye Başkan Vekili Aslan, bir yılı aşkın süredir devam eden salgın nedeniyle esnafın zor günler geçirdiğini belirterek, "İlçemize bağlı cadde ve sokaklarımızda sürekli esnafla bir araya geliyoruz. Bu buluşmalarda esnafımızın talep ve önerilerini dinliyoruz ve projelerimizi oluştururken bu talepleri de dikkate alıyoruz. Bu sene Büyükşehir Belediyemiz tarafından çok büyük bir ihtimalle Kale Yolu prestij cadde haline getirilecek. Biz de İpekyolu Belediyesi olarak gerekli desteği ve katkıyı sunacağız." dedi.

Tarihi Van Kalesi arkasında Sahil Bandı Projesi'ne de değinen Aslan şöyle konuştu:

Bu projeyi çok önemsiyorum. Çünkü bölgenin en önemli prestij projelerinin başından geliyor. Van olarak bir hayalimiz var. Diğer merkez belediyelerle birlikte Çiçekli'den Mollakasım'a kadar kesintisiz sahil bandı oluşturmak. Bizim ilçe sınırlarımızda bulunan sahil bandı projemiz start aldı ve hızla ilerliyor. Bu projeyle buraya yakın cadde ve sokaklarımız çok daha cazip hale gelecek.

Esnaf ziyaretlerden duydukları memnuniyeti dile getirerek Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan'a teşekkür etti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER