HaberlerGündemVan Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti toplantısı yapıldı

Van Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti toplantısı yapıldı

2020 yılının son Müteşebbis Heyeti toplantısı Van Valisi Mehmet Emin Bilmez’in başkanlığında Organize Sanayi Bölgesi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Van Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti toplantısı yapıldı

Toplantıda, gündem maddeleri üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Gündem maddeleri tek tek masaya yatırıldı.

 Müzakerelerin yapıldığı toplantı ile ilgili açıklamalarda bulunan Van Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, “Toplantıda, OSB’mize ve ilimize yatırım yapmak isteyen firmaların arsa talepleri değerlendirildi. İlimizin ve ülkemizin ekonomisine, üretimine ve istihdamına katkı sunacaklarına kanaat getirilen firmalara sanayi parseli tahsisleri yapıldı. Arsa tahsisi yapılan yeni ortaklarımız inşallah ilimizin ve ülkemizin büyümesine ve kalkınmasına birlikte omuz vermiş olacağız. Yeni tahsislerin yeni ortaklarımıza ve sanayicimize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Aslan, “2020 yılı gerçekleşen bütçemiz üzerinde müzakereler yapıldı. Bütçe disiplini çerçevesinde, reel, şeffaf ve öngörüsü yüksek gerçekleşen bütçemiz, değerli heyet üyelerimizin takdirini topladı. Gerçekleşen bütçemizin heyet üyeleri tarafından ibra edildikten sonra 2021 yılı tahmini bütçemizin analizi yapıldı. Aynı hassasiyetle gerçekçi, piyasa koşullarına uyumlu, bütçe disiplininden taviz verilmeden, her gelir ve gider kaleminin en ince ayrıntısına kadar tetkik edildiği ve yatırımcıyı özendirici tahmini bütçemiz kabul gördü ve onaylandı. İlimize ve sanayicimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“2020 yılı faaliyet raporu değerlendirildi”

Toplantıda 2020 yılında yapılan tüm faaliyetlerin yatırım özendirici, sanayi altyapısını güçlendirici faaliyetlerin bir bir kabul gördüğünü belirten Aslan, şu ifadeleri kullandı: “Kesintisiz ve eksiksiz yapılan hizmetler memnuniyetle karşılandı. İlimize ve sanayicimize yakışır bir şekilde imar edilen idari hizmet binası başta Sayın Valimiz olmak üzere tüm değerli heyet üyelerimizin takdirini topladı.2021 yılı hedefleri konuşuldu. Stratejik planlar değerlendirildi, öneriler alındı. Son olarak ilimizin güncel konu ve sorunları konuşuldu. Sorunların çözümü konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

İlimizin ve ülkemizin kalkınmasına ve büyümesine aklın ve bilimin öncülüğünde nasıl katkı sunabiliriz tartışmaları yapıldı.  Heyet üyelerimiz Yönetim Kurulumuza özverili ve fedakâr çalışmaları dolayısıyla teşekkür edildi. Bizler Yönetim Kurulu olarak Müteşebbis Heyetimize bizlere vermiş oldukları desteklerden ve bize duydukları güvenden dolayı teşekkürlerimizi ilettik. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyoruz”

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER