HaberlerGündemVan'ın İpekyolu ilçesinde Coronavirus denetimleri devam ediyor

Van'ın İpekyolu ilçesinde Coronavirus denetimleri devam ediyor

Van’ın İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Coronavirus salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında denetimlerini sürdürüyor.

Van'ın İpekyolu ilçesinde Coronavirus denetimleri devam ediyor

Salgının yayılmasını önlemek ve vatandaşların sağlığını korumak için İpekyolu Belediyesi, çalışmalarını sürdürüyor.

Zabıta Müdürlüğü öncülüğünde 15 Nisan 2020’den bu yana ilçe emniyet, ilçe sağlık ve ilçe tarım müdürlüğü personeli ile birlikte ilçe genelinde bulunan market, kafe, lokanta, internet kafe, kahvehane, restoran, berber, güzellik salonu ile spor salonları, camiler, toplu ulaşım araçları, taksiler, taksi durakları, AVM’ler, semt pazarları, konaklama tesisleri ve resmî kurumlar dahi dört bin 563 İş yeri ve İşletmede denetim yapıldı.

Ayrıca İSDEM uygulamasına bildirilen 252 şikâyete aynı gün müdahale edilerek olumsuzluklar yerinde giderildi.

Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Bundan sonraki süreçte illerdeki vaka sayılarının iyileşmesine paralel olarak İl bazında kısıtlamalar kademeli olarak gevşetileceğinden dolayı, normalleşme süreci ve özellikle zor günler geçiren esnafımıza en büyük desteğin ‘Temizlik, Maske, Mesafe’ kurallarına uymaktan geçtiğini hatırlatır, sağlıklı günler dileriz.” denildi.

İLGİLİ HABERLER

Ziya Selçuk istifa mı ediyor? iddialarına MEB'den cevapZiya Selçuk istifa mı ediyor? iddialarına MEB'den cevap​Nusaybin’de PKK tarafından katledilen 5’i çocuk 8 köylü mezarları başında anıldı​Nusaybin’de PKK tarafından katledilen 5’i çocuk 8 köylü mezarları başında anıldıŞanlıurfa'da kaçak kınalı keklik avlayan avcı yakalandıŞanlıurfa'da kaçak kınalı keklik avlayan avcı yakalandıTürkiye'de ilk kez bir apartmana "Yeşilay" ismi verildiTürkiye'de ilk kez bir apartmana "Yeşilay" ismi verildiDünya Kudüs Haftası yarın başlıyorDünya Kudüs Haftası yarın başlıyor
SIRADAKİ HABER