HaberlerGündemVan'ın Erciş ilçesine 36 milyon TL'lik içme suyu yatırımı

Van'ın Erciş ilçesine 36 milyon TL'lik içme suyu yatırımı

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, DSİ'nin yapımını tamamladığı 363 tesisin "Birinci Su Şurası" töreninde yaptığı açıklamada, işin maliyetinin 38 milyon 176 bin TL olduğunu söyledi.

Van'ın Erciş ilçesine 36 milyon TL'lik içme suyu yatırımı

Van’ın Erciş ilçesinde, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen 1. Su Şurası"nın tanıtımı yapıldı. Türkiye geneli Devlet Su İşleri tarafından yapımı tamamlanan 363 tesisten biri olan Erciş’in “Morgedik İçme Suyu Arıtma Tesisi” hizmete açıldı.

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne (VASKİ) devredilen tesisin açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans yöntemi katılımıyla gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bartın ve Kütahya illerinin ardından video konferansla Van’a bağlandı. Tesisin tanıtımının ardından bir konuşma yapan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, açılışını yaptıkları tesisin Erciş ilçe merkezinin 2045 yılına kadar içme suyu ihtiyacının karşılanacağını ifade ederek, "İşin maliyeti 38 milyon 176 bin TL’dir. Günlük 76 bin metreküp arıtma kapasitesine sahip olan proje, yaklaşık 232 bin kişiye hizmet verecek. Yaşanan Van depreminin ardından zat-ı alinizin talimatları ile şehrimize her alanda önemli yatırımlar yapılmıştır. Depremden sonra da İlimizde talimatlarınızla tamamlanan içme suyu tesisleri ile 1 milyon 332 bin kişinin içme suyu ihtiyacı karşılanacak. Zat-ı alinizin liderliğinde, Akkoyunlulara başkentlik etmiş Erciş İlçemize yapılan içme suyu arıtma tesisi ile ülkemizin dört bir yanında gerçekleştirilen 363 tesis, ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Tesisin açılışına, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez’in yanı sıra, AK Parti Van milletvekilleri Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan, Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, VASKİ Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan, kurum amirleri ile siyasi parti temsilcileri katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER