HaberlerGündemVAN ESOB Başkanı Berge: “Kapıköy Sınır Kapısı'nın açılması Van için hayati önemdedir.”

VAN ESOB Başkanı Berge: “Kapıköy Sınır Kapısı'nın açılması Van için hayati önemdedir.”

Van Turizm Konseyi Bileşenleri, Van Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge’yi ziyaret etti.

VAN ESOB Başkanı Berge: “Kapıköy Sınır Kapısı'nın açılması Van için hayati önemdedir.”

Ziyarette konuşan Berge, pandemiden önce yılda yaklaşık yarım milyon İranlı turistin Van’a yaklaşık 526 milyon TL katkı sağladığını hatırlattı.

Kapıköy Sınır Kapısı’nın açılması gerektiğini söyleyen Berge, bunun için başta Van Valisi Mehmet Emin Bilmez olmak üzere şehrin tüm dinamiklerinin çaba sarf ettiğini vurguladı.

"Kapıköy Sınır Kapısı mutlaka açılmalıdır"

Kapıköy Sınır Kapısı'nın açılması için Vali Bilmez ’in Ankara’da çeşitli temaslarda bulunduğunu hatırlatan Berge, “Başta Sayın valimiz, milletvekillerimiz, sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları olarak Kapıköy 'ün açılması için yoğun bir çalışma yürüttük. Şehrimizde Kapıköy ile ilgili bir gündem oluşturduk. Elbirliğiyle kapının açılması için gayret göstermeye devam edeceğiz" dedi.

Berge, “İran olmazsa olmazımızdır. Van ekonomisinin canlanması için sınır kapısı mutlaka açılmalıdır. Başta esnaf ve sanatkarımız olmak üzere, tüccar ve tüm kesimlerin gözü Kapıköy’dedir." dedi.

Vali Mehmet Emin Bilmez 'in Ankara'da çalışma yürüttüğünü belirten Van Turizm Konseyi Bileşenleri, “Sayın Valimiz, Kapıköy Sınır Kapısı’nın açılması için Van'a gelen İran heyetlerine de gereken bilgilendirmeleri yapmıştır. Sayın Valimize, yaptığı çalışmalar için teşekkür ediyoruz ve gösterdiği gayretlerin sonuç alacağına inanıyoruz.

Sayın Valimizin turizm konusundaki yenilikçi fikirlerini destekliyoruz. Sayın Valimiz tüm görüşmelerimizde yer aldı. Van için hayati önemde olan Kapıköy Sınır Kapısı'nın açılması esnafımız için elzemdir” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Şanlıurfa'da kısıtlamaları ihlal eden 122 kişiye cezai işlem uygulandıŞanlıurfa'da kısıtlamaları ihlal eden 122 kişiye cezai işlem uygulandıAdıyaman Belediye Başkanı Kılınç, Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulunduAdıyaman Belediye Başkanı Kılınç, Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulunduBakan Soylu'ya hakaret eden şüpheli hakkında iddianameBakan Soylu'ya hakaret eden şüpheli hakkında iddianameDiyarbakır'da çok sayıda mühimmat ele geçirildiDiyarbakır'da çok sayıda mühimmat ele geçirildiDiyarbakır'da haksız kazanç denetimi yapıldıDiyarbakır'da haksız kazanç denetimi yapıldı
SIRADAKİ HABER