HaberlerGündemVan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Engelli Diş Polikliniği hizmetlerine devam ediyor

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Engelli Diş Polikliniği hizmetlerine devam ediyor

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren Engelli Diş Polikliniği sayesinde engelli hastaların yerinde tedavisi sağlanıyor.

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Engelli Diş Polikliniği hizmetlerine devam ediyor

Engelli Diş Polikliniği sayesinde engelli hastalar dış merkezlere gitmek zorunda kalmadan tedavileri yerinde yapılıyor. Bu durum,hastaların ailelerinin de zorunlu misafirlik veya ücretli konaklama gibi maddi manevi mağduriyet yaşayıp yıpranmamasına büyük ölçüde yardımcı olmaktadır.

Van ve çevresinde yaşayan çocuk ve engelli hastalara yönelik hizmet veren ‘ Engelli Diş Polikliniği, bölge halkının Diyarbakır ve Erzurum gibi illere sevk edilmesinin de önüne geçti.

Diş hekiminin hastayı muayenesi sonucu ‘’genel anestezi ve sedasyonlu diş çekimi’’ kararının alınmasıyla başlayan süreç, birimde görevli 1 diş hekimi, 1 diş teknisyeni, 1 anestezi doktoru, 2 anestezi teknisyeni tarafından yürütülmekte. Bu hizmetle beraber Çocuk veya Engelli hastalar çok uzağa gitmeden ağrısız, sorunsuz ve konforlu şekilde diş hizmeti alabilmektedir.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER