HaberlerGündemVan'daki tekne faciasında soruşturma tamamlandı

Van'daki tekne faciasında soruşturma tamamlandı

6'sı tutuklu 12 sanık hakkında, "bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet verme" suçundan 38 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi.

Van'daki tekne faciasında soruşturma tamamlandı

Van Cumhuriyet Başsavcılığı, Çarpanak Adası açıklarında 27 Haziran'da batan ve 61 düzensiz göçmenin hayatını kaybetmesine neden olan tekne faciası ile ilgili iddianameyi tamamladı.

Van 7. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, 6'sı tutuklu 12 sanığın "Nitelikli göçmen kaçakçılığı yapma" ve "Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet verme" suçundan cezalandırılması istendi.

İddianamede, 25 şüpheli hakkında ise "kovuşturmaya yer olmadığı" belirtildi.

Gevaş ilçesi Altınsaç Mahallesi'nde 27 Haziran'da göçmenleri taşıyan tekne batmış, olayda 61 düzensiz göçmen hayatını kaybetmişti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER