HaberlerGündemVan'daki tekne faciasında soruşturma tamamlandı

Van'daki tekne faciasında soruşturma tamamlandı

6'sı tutuklu 12 sanık hakkında, "bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet verme" suçundan 38 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi.

Van'daki tekne faciasında soruşturma tamamlandı

Van Cumhuriyet Başsavcılığı, Çarpanak Adası açıklarında 27 Haziran'da batan ve 61 düzensiz göçmenin hayatını kaybetmesine neden olan tekne faciası ile ilgili iddianameyi tamamladı.

Van 7. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, 6'sı tutuklu 12 sanığın "Nitelikli göçmen kaçakçılığı yapma" ve "Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet verme" suçundan cezalandırılması istendi.

İddianamede, 25 şüpheli hakkında ise "kovuşturmaya yer olmadığı" belirtildi.

Gevaş ilçesi Altınsaç Mahallesi'nde 27 Haziran'da göçmenleri taşıyan tekne batmış, olayda 61 düzensiz göçmen hayatını kaybetmişti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER