HaberlerGündemVan'daki tekne faciasında soruşturma tamamlandı

Van'daki tekne faciasında soruşturma tamamlandı

6'sı tutuklu 12 sanık hakkında, "bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet verme" suçundan 38 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi.

Van'daki tekne faciasında soruşturma tamamlandı

Van Cumhuriyet Başsavcılığı, Çarpanak Adası açıklarında 27 Haziran'da batan ve 61 düzensiz göçmenin hayatını kaybetmesine neden olan tekne faciası ile ilgili iddianameyi tamamladı.

Van 7. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, 6'sı tutuklu 12 sanığın "Nitelikli göçmen kaçakçılığı yapma" ve "Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet verme" suçundan cezalandırılması istendi.

İddianamede, 25 şüpheli hakkında ise "kovuşturmaya yer olmadığı" belirtildi.

Gevaş ilçesi Altınsaç Mahallesi'nde 27 Haziran'da göçmenleri taşıyan tekne batmış, olayda 61 düzensiz göçmen hayatını kaybetmişti.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kazım Karabekir paylaşımıCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kazım Karabekir paylaşımıİşten çıkarılan işçiler eylem yaptıİşten çıkarılan işçiler eylem yaptıCumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde aşı sıkıntısı varCumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde aşı sıkıntısı varVali Erin patlama sonrası Tel Abyad'da inceleme bulunduVali Erin patlama sonrası Tel Abyad'da inceleme bulunduAğrı halkı doğalgaz ve elektrikte yüksek faturalara çözüm bekliyorAğrı halkı doğalgaz ve elektrikte yüksek faturalara çözüm bekliyor
SIRADAKİ HABER